Gmina Kozienice z nagrodą w konkursie „Innowacyjny Samorząd"

  • 27.05.2022, 13:31 (aktualizacja 2 dni temu, 10:47)
  • Tygodnik OKO
Gmina Kozienice z nagrodą w konkursie „Innowacyjny Samorząd"
Gmina Kozienice zajęła drugie miejsce w prestiżowym, ogólnopolskim konkursie „Innowacyjny Samorząd”. Nagrodzone w nim zostały najbardziej kreatywne inicjatywy oraz inwestycje realizowane przez polskie samorządy. Kozienice otrzymały nagrodę za realizację projektu społecznego „Centrum Usług Społecznych w Gminie Kozienice miejscem integracji i koordynacji usług społecznych dla mieszkańców”.

Na realizację tego projektu kozienicki samorząd pozyskał środki zewnętrzne z Europejskiego Funduszu Społecznego w wysokości ponad 3 mln 100 tys. złotych.

Gala wręczenia nagród odbyła się w czwartek 26 maja w siedzibie Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii w Warszawie. Nagrodę odebrał Piotr Kozłowski, Burmistrz Gminy Kozienice, który podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i realizację projektu, a także kapitule oceniającej zgłoszone do konkursu, innowacyjne rozwiązania.

Dziękuję Pani Marlenie Maląg, Minister Rodziny i Polityki Społecznej, której resort najwyżej ocenił nasz projekt. Dzięki temu otrzymaliśmy kilkumilionową dotację i mogliśmy rozpocząć realizację naszych marzeń. Dziękuję wszystkim pracownikom pionu społecznego Urzędu Miejskiego w Kozienicach, na czele z moim zastępcą – Panią Burmistrz Dorotą Stępień oraz Panią Ewą Wysocką, Dyrektor Centrum Usług Społecznych w Kozienicach. Szczególne podziękowania kieruję w stronę mieszkańców Gminy Kozienice. To dla Was wciąż się doskonalimy i rozwijamy i to Wy inspirujecie nas do podejmowania nowych wyzwań i poszukiwania innowacyjnych rozwiązań. Miło jest usłyszeć z ust ekspertów, że idziemy w dobrym kierunku, a nasze działania są ciekawe, praktyczne i godne przedstawienia ich szerszej publiczności. Ważne też, że doceniona została pomoc społeczna, która na co dzień nie przyciąga szerokiego zainteresowania opinii publicznej. Na pewno jest to ważna i trudna dziedzina, wymagająca nakładu wielu sił i środków. W pomocy społecznej często spotykamy ludzi na rozdrożu ich ścieżki życiowej, potrzebujących pomocnej dłoni osób, które wskażą rozwiązanie problemu wydającego się nie do rozwiązania. To właśnie pracownicy Centrum Usług Społecznych rozwiązują te problemy pokazując, że każda osoba jest pełnowartościowym członkiem naszej lokalnej społeczności
 

– powiedział burmistrz Piotr Kozłowski.

 

W trzeciej edycji konkursu „Innowacyjny Samorząd” wzięło udział 150 samorządów, które w sześciu kategoriach zgłosiły 300 projektów. Gmina Kozienice zajęła drugie miejsce w kategorii gmin miejsko-wiejskich. Pierwsze miejsce przypadło w udziale Gminie Szprotawa za realizację pierwszej na świecie kładki na łopacie turbiny wiatrowej, a trzecie Gminie Pleszew za projekt „Razem dla życia”.

Celem konkursu „Innowacyjny Samorząd” jest chęć promowania kreatywnych i innowacyjnych jednostek samorządu terytorialnego, a także inspirowania innych samorządów do podejmowania działań na rzecz innowacyjności. Czwartkowa gala była okazją do zaprezentowania najbardziej innowacyjnych rozwiązań w samorządach oraz do dyskusji na temat możliwości wsparcia finansowego inwestycji w innowacje oraz sposobów na rozwój gospodarki cyfrowej w społecznościach lokalnych.

Honorowy patronat nad konkursem objął premier Mateusz Morawiecki, a także Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwo Rozwoju i Technologii oraz GovTech Polska.

Organizatorem konkursu był serwis samorządowy Polskiej Agencji Prasowej.

Tygodnik OKO

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe