Kolejne zbiory miodu z pasieki Elektrowni Kozienice

  • 03.06.2022, 16:04 (aktualizacja 03.06.2022, 16:22)
  • Materiał nadesłany
Kolejne zbiory miodu z pasieki Elektrowni Kozienice
Pasieka na terenie Enei Wytwarzanie powstała przy wsparciu zaprzyjaźnionego pszczelarza, pracowników oraz wolontariuszy. Cała historia zaczęła się jakieś 8 lat temu, kiedy to właśnie Rafał Laśkiewicz, pszczelarz pasjonat, pracował przy chłodni kominowej przy nowym bloku, odkrył tam rój pszczół i zaopiekował się nim.

Funkcjonowanie pasieki i owocne zbiory pysznego miodu to żywy dowód na to, że środowisko panujące w Enei Wytwarzanie to wspaniałe miejsce do życia dla roślin, zwierząt oraz owadów, w tym pszczół, a istniejące łąki kwietne to cudowne stołówki pełne miododajnych roślin. Powiększona, w porównaniu z ubiegłym rokiem, pasieka składa się z sześciu aktywnych uli, w każdym z nich mieszka około 70 tysięcy okazów, a rządy sprawuje „szlachetna matka”.

Dzięki doskonałym, komfortowym warunkom życia oraz profesjonalnej opiece pszczelarza kolejne miodobranie zakończyło się sukcesem. Podczas pierwszego w tym roku zbioru udało się pozyskać około 40 litrów miodu. Ciekawostką jest również to, że podczas miodobrania utworzone zostały dwie nowe rodziny pszczele, które z pewnością zasilą kolejne „miejsca pracy”.

Współpraca z pszczołami układa się świetnie, dlatego z radością i optymizmem obserwujemy nasze wspólne osiągnięcia i wyczekujemy kolejnych obfitych zbiorów.

 

Materiał nadesłany

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe