Wotum zaufania i absolutorium dla Burmistrza Gminy Kozienice

  • 24.06.2022, 10:32
  • Materiał nadesłany
Wotum zaufania i absolutorium dla Burmistrza Gminy Kozienice
W czwartek 23 czerwca w Urzędzie Miejskim w Kozienicach odbyła się sesja absolutoryjna Rady Miejskiej. Jej głównym celem było udzielenie wotum zaufania i absolutorium burmistrzowi Piotrowi Kozłowskiemu. Podczas sesji burmistrz przedstawił także raport o stanie Gminy Kozienice za 2021 r.

W trakcie prezentacji raportu radni zapoznali się m.in. z najważniejszymi informacjami finansowymi. Dochody Gminy Kozienice w 2021 r. wyniosły 215 mln zł, a wydatki 199 mln. Kozienicki samorząd zaoszczędził również 42 mln zł wolnych środków finansowych. Są to największe oszczędności w historii Gminy Kozienice. Zadłużenie gminy w 2021 r. ukształtowało się na poziomie 51 mln zł
i w porównaniu do 2018 r. zmalało o 2,9 mln.

W ubiegłym roku Gmina Kozienice pozyskała również środki finansowe o łącznej wysokości 39 mln zł na realizację 73 inwestycji.

Po debacie nad raportem, przy 16 głosach za i 3 głosach przeciw radni udzielili burmistrzowi Piotrowi Kozłowskiemu wotum zaufania. Następnie skarbnik gminy Monika Makulec-Sobota przedstawiła sprawozdanie z wykonania budżetu za 2021 r., po którym Rada Miejska przystąpiła do głosowania nad udzieleniem absolutorium dla burmistrza z tytułu jego wykonania. W tym przypadku decyzja radnych była podobna (16 głosów za i 3 głosy przeciw), a po głosowaniu burmistrz podziękował radzie i swoim współpracownikom.

– Dziękuję radnym za poparcie oraz wszystkim pracownikom urzędu za codzienną, ciężką pracę. Cieszę się, że stanowimy zgrany zespół i wspólnie możemy działać na rzecz społeczności lokalnej. Dziękuję również sołtysom oraz mieszkańcom naszej gminy, którzy cały czas motywują mnie do działania. Idziemy w dobrym kierunku. Liczę na dobrą współpracę w przyszłości i mam nadzieję, że nadal będziemy razem pracować na rzecz Gminy Kozienice, spełniając oczekiwania naszych mieszkańców – powiedział burmistrz Piotr Kozłowski.

Materiał nadesłany

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe