Ćwiczenia „SOSNA 2016”

  • 23.09.2016, 16:17 (aktualizacja 23.09.2016, 16:43)
  • KM
Ćwiczenia „SOSNA 2016”
Dnia 22 września 2016 roku na terenie Nadleśnictwa Marcule, gm. Kazanów, odbyły się ćwiczenia zgrywające pod kryptonimem „SOSNA 2016”. W akcji uczestniczyły jednostki ochotniczej i państwowej straży pożarnej oraz podmiotów współdziałających.

Scenariusz ćwiczeń zakładał przeprowadzenie działań gaśniczych podczas pożaru lasu na obszarze 14 ha. Celem głównym szkolenia było sprawdzenie systemów alarmowania i łączności, współdziałanie jednostek na terenie akcji oraz skontrolowanie organizacji zaopatrzenia wodnego podczas pożarów lasów na dużych powierzchniach.

W ćwiczeniach, poza jednostkami z terenu powiatu zwoleńskiego, brały udział zastępy z powiatów lipskiego, kozienickiego, radomskiego, szydłowieckiego i białobrzeskiego. Ponadto zadania realizowały również służby Nadleśnictwa Marcule oraz Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu, której funkcjonariusze prowadzili działania z pomocą psa tropiącego.

Łącznie w szkoleniu udział wzięło 29 pojazdów ratowniczych oraz 127 osób. Na zakończenie odbył się pokaz gaszenia pożarów lasów przy użyciu samolotów gaśniczych.

KM

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe