5 milionów dla Gminy Kozienice

  • 16.07.2022, 16:33 (aktualizacja 16.07.2022, 16:39)
  • Materiał nadesłany
5 milionów dla Gminy Kozienice
W czwartek, 14 lipca br. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił wyniki III edycji Programu Inwestycji Strategicznych – PGR

 

Prawie 5 milionów złotych przypadło Gminie Kozienice.

 

To już kolejne „duże pieniądze” w ramach Polskiego Ładu. Środki przeznaczone będą na rewitalizację terenu Zespołu Pałacowo – Parkowego w Kozienicach – zabytkowej „perełki” w centrum naszego miasta. W ramach zadania zaplanowane jest wiele prac, które mają na celu przywrócić blask temu miejscu, tak aby cieszyło mieszkańców i turystów odwiedzających nasze miasto. Warto podkreślić, iż jest to maksymalnie możliwe dofinansowanie tej inwestycji. Nie wypada więc się nie cieszyć – komentuje burmistrz Piotr Kozłowski - Oczywiście bardzo serdecznie dziękuję Wszystkim, którzy pomogli nam w pozyskaniu tych środków.

 

Jednocześnie, w dniu wczorajszym, ważny do odnotowania jest fakt, iż Gmina Kozienice otrzymała także środki finansowe od Samorządu Mazowsza. Kwota otrzymanego wsparcia to 130.000 zł.

Wiceburmistrz Dorota Stępień podpisała umowy na dofinansowanie dwóch zadań inwestycyjnych na terenie naszej gminy. Środki przeznaczone będą na zakup nowego, średniego samochodu ratowniczo-gaśniczy ze sprzętem ratowniczo-gaśniczym zamontowanym na stałe dla OSP Ryczywół oraz remont strażnicy OSP Brzeżnica.

 

Materiał nadesłany

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe