Wystawa „Zielone oblicze Elektrowni Kozienice” z Lotem Trzmiela

  • 14.10.2022, 15:02 (aktualizacja 14.10.2022, 15:20)
  • Materiał nadesłany
Wystawa „Zielone oblicze Elektrowni Kozienice” z Lotem Trzmiela
Wystawa „Zielone oblicze Elektrowni Kozienice” zagościła tym razem w Domu Kultury w Zwoleniu. W czasie wernisażu oprowadzał po niej jej autor Jacek Tabor, były też inne, niezapowiedziane wcześniej atrakcje.

Wystawa „Zielone oblicze Elektrowni Kozienice” prezentująca bogactwo przyrodnicze w obrębie Enei Wytwarzanie - Elektrowni Kozienice gościła już w kilku miejscach. Od czwartku, 13 października jest także obecna w oddanym właśnie po termomodernizacji Domu Kultury w Zwoleniu. Zaaranżował ją pracownik tej placówki Waldemar Gołdziński, wśród oglądających byli: burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima, jego zastępca Grzegorz Molendowski oraz wiceprezes Enei Wytwarzanie do spraw korporacyjnych Jan Mazurkiewicz. Obecni byli także przedstawiciele placówek oświatowych, kultury, starostwa, Nadleśnictwa Zwoleń i uczniowie Szkoły Podstawowej w Zwoleniu. Zanim jednak Jacek Tabor, prezes Mazowiecko – Świętokrzyskiego Towarzystwa Ornitologicznego i  jednocześnie autor wystawy zaczął „prowadzić” pełną barwnych opowieści i ilustrowaną fotografiami wędrówkę po świecie przyrody, taką muzyczną „wędrówkę” poprowadził 16-letni akordeonista Krzysztof Paduch – uczeń Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu i Liceum Ogólnokształcącego w Zwoleniu, laureat wielu prestiżowych, ogólnopolskich i międzynarodowych  konkursów akordeonowych oraz konkursu Enea Akademia Talentów. Jego wirtuozerska interpretacja  utworów „Lot Trzmiela” i „Wietrzyk” wykonana na akordeonie Pigini wzbudziła podziw oraz zachwyt i została nagrodzona ogromnymi brawami. Brawa otrzymał także Jacek Tabor, który z pasją oprowadzał po wystawie, okraszając swoją opowieść wieloma ciekawostkami. Równie ciekawa była jego prezentacja dotycząca bocianów z obrazami zarejestrowanymi dzięki kamerze zainstalowanej w gnieździe w miejscowości Molendy w gminie Garbatka-Letnisko. Jeszcze jedną atrakcją wernisażu była możliwość otrzymania publikacji Mazowiecko – Świętokrzyskiego Towarzystwa Ornitologicznego wydanych przy wsparciu Enei Wytwarzanie.

Wystawa w Domu Kultury w Zwoleniu będzie czynna do 14 listopada 2022 roku, w godzinach pracy placówki. Wstęp wolny.

 

Fot. Waldemar Gołdziński

 

W wernisażu uczestniczyli między innymi uczniowie Szkoły Podstawowej w Zwoleniu.

Krzysztof Paduch zaprezentował „Lot trzmiela” oraz „Wietrzyk”.

O bogactwie przyrodniczym Elektrowni Kozienice barwnie opowiadał Jacek Tabor, autor wystawy.

 

Jackowi Taborowi dziękowali Anna Wieczerzyńska, dyrektorka Domu Kultury w Zwoleniu oraz Arkadiusz Sulima, burmistrz Zwolenia.

 

 Wystawę obejrzeli między innymi Arkadiusz Sulima, burmistrz Zwolenia (z lewej) i Jan Mazurkiewicz, wiceprezes Enei Wytwarzanie do spraw korporacyjnych.

Materiał nadesłany

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe