Wkręcają w pomoc. Kozienicki Dom Kultury przedłuża zbiórkę plastikowych nakrętek

  • 25.10.2022, 15:22
  • Materiał nadesłany
Wkręcają w pomoc. Kozienicki Dom Kultury przedłuża zbiórkę plastikowych…
Do końca stycznia 2023 r. potrwa jeszcze zbiórka plastikowych nakrętek z przeznaczeniem na wsparcie rehabilitacji Wiktora Bartoszka z Kozienic, którą organizuje Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka. Akcja została przedłużona o kolejne trzy miesiące.

Zbiórka na rzecz Witora rozpoczęła się 1 sierpnia i początkowo miała potrwać do 31 października. W porozumieniu z rodzicami chłopca, Kozienicki Dom Kultury postanowił przedłużyć akcję o kolejne trzy miesiące – do 31 stycznia.

Tak naprawdę zbiórka plastikowych nakrętek trwa nieprzerwanie przez cały rok, z podziałem na trzymiesięczne akcje. Gdy tylko kończymy jedną zbiórkę, od razu rozpoczynamy kolejną. Obecnie trwa nasza pierwsza zbiórka na rzecz Wiktora, dlatego postanowiliśmy ją przedłużyć – mówi Dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Każda pomoc jest ważna

Wiktor to 3-letni chłopiec z zespołem Downa ze stwierdzonym odwróceniem trzewi. Ma zaburzenia czucia głębokiego, ogólne opóźnienie psychoruchowe. Jego największa trudność to wiotkość mięśni i krtani. Z końcem lutego zaczął stawiać samodzielne kroki. Ma problemy z żuciem i gryzieniem. Jest chłopcem niemówiącym, stale rehabilitowanym ruchowo, logopedycznie i neurologopedycznie, korzysta także z prywatnych turnusów.

Plastikowe nakrętki przekazywane są rodzicom dzieci, a dochód z ich sprzedaży przeznaczany jest na wsparcie leczenia i rehabilitacji. W ten sposób cały czas pomagamy w niesieniu pomocy potrzebującym dzieciom z Kozienic i okolic. Korzystając z okazji, chcę zaapelować do rodziców dzieci, które potrzebują tego typu wsparcia, o zgłaszanie się do Kozienickiego Domu Kultury – dodaje Elwira Kozłowska.

Nakrętki można wrzucać do specjalnego pojemnika – „gramofonu”, który znajduje się przed Centrum Kulturalno-Artystycznym, przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Większe ilości korków można dostarczać bezpośrednio do CKA, umawiając się na ich odbiór telefonicznie pod numerem: 48 611 07 50 lub 731 877 337.

Poza zbiórką korków w KDK, na rzecz Wiktora, można też przekazać chłopcu 1% podatku KRS: 0000387207, cel szczegółowy: 1373 Wiktor Bartoszek (https://sercadlamaluszka.pl/nasi-podopieczni/wiktor-bartoszek).


 

Materiał nadesłany

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe