Wspólne świętowanie z Eneą Wytwarzanie

  • 19.12.2022, 14:52 (aktualizacja 19.12.2022, 15:00)
  • Materiał nadesłany
Wspólne świętowanie z Eneą Wytwarzanie
Piękne ozdoby świąteczne, wspaniałe wyroby kulinarne oraz chwytające za serce kolędy – to wszystko efekty wspólnych działań Enei Wytwarzanie z trzema placówkami w okresie przed świętami Bożego Narodzeni. Okresie wzruszeń i duchowych przeżyć.

Piękne ozdoby świąteczne, wspaniałe wyroby kulinarne oraz chwytające za serce kolędy – to wszystko efekty wspólnych działań Enei Wytwarzanie z trzema placówkami w  okresie przed świętami Bożego Narodzeni. Okresie wzruszeń i duchowych przeżyć.


W czwartek, 8 grudnia w budynku administracyjnym Elektrowni Kozienice od rana zagościli wraz ze swoimi wyrobami podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Opactwie, Warsztatu Terapii Zajęciowej w Przewozie oraz Placówki Socjalizacyjnej „Panda”. Piękne ozdoby świąteczne wywoływały zachwyt i podziw, wiele z nich zostało zakupionych przez pracowników, były też życzenia i towarzysząca temu wspaniała atmosfera. 


W poniedziałek, 12 grudnia to pracownicy Enei Wytwarzanie byli gośćmi Placówki Socjalizacyjnej „Panda” w Kozienicach. Projekt pod nazwą „Zwyczaje i tradycje świąteczne” realizowany był dzięki wsparciu Elektrowni Kozienice,  do współpracy zaproszono także Koło Gospodyń Wiejskich Stowarzyszenie Nowoczesna Gospodyni w Stanisławicach. Celem projektu było przybliżenie tradycji i zwyczajów świątecznych, wykonanie potraw wigilijnych, jak również wykonanie kartek świątecznych i prezentów. Chętnych do udziału w warsztatach nie brakowało, a całe spotkanie przebiegało w miłej, przedświątecznej atmosferze.


Taka atmosfera towarzyszyła również we wtorek, 13 grudnia w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Opactwie, gdzie realizowano projekt „Eko-święta z Eneą”. Miał on na celu propagowanie wśród uczniów z  niepełnosprawnością intelektualną tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych. Spotkanie rozpoczęło się obejrzeniem przedstawienia jasełkowego pt. „Wielka dziś radość na ziemi i w niebie” w wykonaniu uczniów ośrodka. Następnie wolontariusze Enei Wytwarzanie wspólnie z dziećmi i młodzieżą uczestniczyli w warsztatach, podczas których przygotowywali ekologiczne ozdoby choinkowe. Wykorzystywane były różne naturalne materiały, z których powstały łańcuchy choinkowe z makaronu, bombki z masy solnej, drewniane zawieszki, gwiazdy z bambusowych spinaczy oraz renifery z szyszek. Następnie przy dźwiękach kolęd wspólnie ubrana została choinka uprzednio wykonanymi ozdobami.


W piątek, 16 grudnia podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej w Przewozie wzięli udział w “Świątecznych Warsztatach Wokalnych z Eneą”, które poprowadzili muzycy ze Stowarzyszenia Muzyczny Radom. Celem  było poznawanie przez uczestników pojęć związanych ze współczesną sztuką i kulturą muzyczną, poznawanie nowych mediów, narzędzi oraz technik, jakimi operuje dzisiejsza twórczość artystyczna oraz typowo warsztatowe zajęcia wokalne. Dodatkowo projekt wspierał zadania z zakresu rozwoju i rehabilitacji społeczno-zawodowej osób z niepełnosprawnościami. Stawiane przed uczestnikami zadania zachęcały do zmierzenia się pod okiem fachowców ze swoim talentem i poszukiwania kreatywnych rozwiązań, tworząc możliwości eksperymentowania i rozwoju, wprowadzając uczestników w świat nowych możliwości współczesnej sztuki muzycznej. Uczestnicy poznawali świat muzyki bawiąc się, ucząc, tworząc, eksperymentując i dokonując ważnych odkryć. Podczas warsztatów uczestnicy indywidualnie i grupowo pod okiem trenera wokalnego szkolili głos poprzez różnorodne ćwiczenia z elementami zabawy oraz pobudzenie wyobraźni muzycznej, która jest motorem napędzającym cały muzyczny rozwój człowieka. Muzycy nie ukrywali, że byli pod ogromnym wrażeniem poczucia rytmu, słuchu muzycznego i zaangażowania podopiecznych placówki. Na zakończenie warsztatów, podczas wspólnego kolędowania, uczestnicy wykorzystując przyswojoną naukę i nowe umiejętności oraz moc drzemiącą w muzyce i własnych głosach wzięli udział we wspólnym wideoklipie.

Materiał nadesłany

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe