XVII Zlot Turystów Województwa Mazowieckiego w Warce

  • 07.10.2016, 12:38
  • Mat. PTTK Warka
XVII Zlot Turystów Województwa Mazowieckiego w Warce PTTK Warka
W dniach 1-2 października 2016r Warka gościła ponad 230 działaczy turystyki i miłośników krajoznawstwa z województwa mazowieckiego.

Celem zlotu była popularyzacja regionalnej turystyki oraz promocja Warki. Już w momencie rejestracji w CeSiR każdy uczestnik otrzymał stosowny „pakiet” (znaczek uczestnictwa, przewodnik, płyta orkiestry„Moderato”, komiksy wareckich twórców itp.). Wśród licznych atrakcji zlotu, znalazło się zwiedzanie browaru oraz wizyta w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego. W programie artystycznym znalazł się m.in. Miejskiej Orkiestry „Moderato”.

Oficjalnego otwarcia dokonali Jan Natkowski, prezes PTTK Oddział Miejski w Płocku oraz Andrzej Jasiński, prezes PTTK w Warce. Następnie rozstrzygnięto konkursy krajoznawcze dotyczące historii i współczesności PTTK oraz Warki. Dyplom za zasługi na rzecz rozwoju turystyki na terenie województwa mazowieckiego otrzymali Janusz Gwara, Wiesława Nadolna, Jarosław Górski i Barbara Panek z PTTK o. w Warce.

Imprezę zakończyły cztery panele dyskusyjne, biesiada turystyczna, questy miejskie itp. Część uczestników udała się na V Święto Kultury Regionalnej w Nowej Wsi.

Organizatorami Zlotu byli: Mazowieckie Forum Oddziałów PTTK i Zarząd Oddziału PTTK im. Wiktora Krawczyka w Warce.

Patronat nad imprezą objęli: Marszałek Województwa Mazowieckiego, Starosta Powiatu Grójeckiego oraz Burmistrz Miasta Warki.

Mat. PTTK Warka

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe