11 Listopada. Świeto Niepodległości

  • 11.11.2016, 15:48 (aktualizacja 11.11.2016, 16:51)
  • oko.red
11 Listopada. Świeto Niepodległości OKO
98. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę znalazła w Kozienicach godną oprawę. Licznie zgromadzeni mieszkańcy Kozienic, w tym przedstawiciele instytucji publicznych, oddali hołd tym, dzięki którym dziś możemy żyć w niepodległych państwie.

Obchody Święta Niepodległości rozpoczęła uroczysta msza święta w kościele pw. Podwyższenia Świętego Krzyża. Następnie zgromadzeni udali się w asyście pocztów sztandarowych, grup rekonstrukcyjnych oraz Orkiestry Dętej OSP w Kozienicach na cmentarz. Tam uroczystości rozpoczęła wspólna modlitwa - "szturm do Boga", jak to określił proboszcz Kazimierz Chojnacki. Starosta Andrzej Jung wskazał, że przez ponad 100 lat Polacy żyli "w wielkim więzieniu". Przypomniał też, że za dwa lata obchodzić będziemy setną rocznicę niezależnej państwowości polskiej, a mający powstać w Kozienicach z tej okazji pomnik Niepodległości, wymaga jeszcze wiele trudu, a przede wszystkim zaangażowania lokalnej społeczności. Uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Kozienicach im. Legionów Polskich recytowali wiersze oraz śpiewali pieśni legionowe. Apel poległych przeprowadził radny Krzysztof Zając.

Następnie liczne delegacje, w tym przedstawiciele samorządu, organizacji kombatanckich i instytucji publicznych, złożyli kwiaty i oddali hołd tym, którzy za wolną Polskę  oddali życie.

Po uroczystościach, o godz. 14:00 odbył się w CKA w Kozienicach koncert "Niepodległa nuta" w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej I Stopnia w Kozienicach.

oko.red

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
uczestnik
uczestnik 12.11.2016, 15:35
Obywatela Śmietanki nie było na uroczystościach, dzień wcześniej na wręczaniu stypendiów w Centrum Kultury również, czyżby zachorował?

Pozostałe