Policjanci uratowali mężczyznę przed zamarznięciem

  • 30.11.2016, 14:27
  • st. asp. Jacek Szarpak
Policjanci uratowali mężczyznę przed zamarznięciem Pixabay
Policjanci z Posterunku Policji w Kazanowie uratowali mężczyznę przed zamarznięciem i nieuniknioną śmiercią. Mężczyzna leżał w rowie i znajdował się w stanie upojenia alkoholowego.

W piątek 25 listopada ok. godz. 17:30, policjanci z PP w Kazanowie podczas pełnienia służby patrolowej w miejscowości Rawica Stara gm. Tczów, zauważyli leżącego w rowie mężczyznę. Był on wychłodzony, znajdował się pod silnym działaniem alkoholu. Policjanci mieli trudności z nawiązaniem z nim kontaktu. Na miejsce została wezwana karetka pogotowia. Do tego czasu funkcjonariusze przykryli nietrzeźwego mężczyznę kocem i monitorowali jego funkcje życiowe. W tym czasie temperatura powietrza spadła poniżej 0°C.W piątek 25 listopada ok. godz. 17:30, policjanci z PP w Kazanowie podczas pełnienia służby patrolowej w miejscowości Rawica Stara gm. Tczów, zauważyli leżącego w rowie mężczyznę. Był on wychłodzony, znajdował się pod silnym działaniem alkoholu. Policjanci mieli trudności z nawiązaniem z nim kontaktu. Na miejsce została wezwana karetka pogotowia. Do tego czasu funkcjonariusze przykryli nietrzeźwego mężczyznę kocem i monitorowali jego funkcje życiowe. W tym czasie temperatura powietrza spadła poniżej 0°C.

Wychłodzonego mężczyznę szybko przewieziono do szpitala w Radomiu, gdzie trafił na oddział intensywnej terapii. Po wstępnych badaniach okazało się, że 57-letni mieszkaniec gm. Tczów posiadał ponad 4 promile alkoholu we krwi i doznał częściowego wychłodzenia organizmu do 34°C. Gdyby nie interwencja zwoleńskich policjantów, mężczyzna mógłby umrzeć z wychłodzenia organizmu.

Policja przypomina. Nie bądźmy obojętni na los osób potrzebujących pomocy. Zwróćmy uwagę na osoby bezdomne, samotne, bezradne czy nietrzeźwe. Nie przechodźmy obok takich osób obojętnie. Pamiętajmy - jeden telefon może uratować czyjeś życie.

 

st. asp. Jacek Szarpak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe