Bajeczne Mikołajki w Bierwcach

  • 12.12.2016, 23:26
  • E. Ofiara
Bajeczne Mikołajki w Bierwcach Mat. stowarzyszenia
Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Bierwce i Okolic zrealizowało Lokalną Inicjatywę Społeczną pt. „Mikołajki. Seniorzy dzieciom – międzypokoleniowe spotkanie artystyczne” w ramach projektu dofinansowanego ze środków Województwa Mazowieckiego "Mazowsze: serce Polski".

Uczestnikami projektu była grupa aktywnych seniorów 60+ .W ramach prowadzonego projektu systematycznie odbywały się warsztaty wokalno-muzyczne połączone ze spotkaniami i próbami zespołu Biesiada Bierwiecka z akompaniatorem i opiekunem muzycznym. Podczas spotkań zespół śpiewaczy udoskonalił i przygotował nowy repertuar. Członkowie grupy mogli dzięki zdobytemu doświadczeniu wystąpić na: Dniu Seniora w GCK i KF w Jedlińsku (17 listopada) oraz na Andrzejkach Folkowych (26 listopada) we Wrzosie gm. Przytyk. Występy dały szansę członkom Biesiady zaprezentowania nabytych umiejętności oraz obycia się z grupą słuchaczy. Zapewniły też możliwość rozwoju artystycznego i pokazania swych osiągnięć poza własną gminą.

Kolejnym efektem działań był udział Biesiady Bierwieckiej w Mikołajkach artystycznych – Seniorzy dzieciom (6 grudnia) w PSP Bierwce. W tym dniu w Publicznej Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Bierwcach pojawili się niecodzienni goście: seniorzy i członkowie Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Bierwce i Okolic, aby swoją obecnością i występem artystycznym uprzyjemnić dzieciom czas oczekiwania na pojawienie się Mikołaja i nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Nie zabrakło wspomnień z dzieciństwa seniorów, którymi udało się zainteresować dzieci. Opowieści seniorów ukazały skromne, ale pełne serdeczności i radości czasy minione. Członkowie Biesiady przygotowali specjalny program artystyczny przeznaczony do wspólnego rodzinnego śpiewania i kolędowania. Mikołajki były spotkaniem łączącym trzy pokolenia (dziadków, rodziców, wnuków) i stały się szansą nawiązania bliższych relacji, poznania historii i tradycji własnej mikrospołeczności. Tego dnia wspólnie obejrzano przygotowane przez rodziców przedstawienie „Rzepka” J. Tuwima Celem spotkania było podsumowanie zrealizowanego przez Stowarzyszenie projektu „Mikołajki. Seniorzy dzieciom – międzypokoleniowe spotkanie artystyczne”, wzmocnienie więzi przywołanie wspomnień z dzieciństwa seniorów. Mam nadzieję, że były to bajeczne i niezapomniane Mikołajki, które przyniosły radość dzieciom również dlatego ,że uczniowie otrzymali zakupione słodkie upominki z pozyskanych środków w ramach inicjatywy społecznej.

O sukcesie przedsięwzięcia może świadczyć fakt, że Biesiada Bierwiecka została poproszona o kolejne uświetnienie spotkania artystycznego połączonego ze śpiewem kolęd, które odbyło się 11 grudnia w niedzielne popołudnie w Sali kameralnej PSP w Bierwcach.

E. Ofiara

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe