Spotkanie wigilijne w Kozienicach - fotorelacja

  • 16.12.2016, 19:30 (aktualizacja 16.12.2016, 21:30)
  • Red.
Spotkanie wigilijne w Kozienicach - fotorelacja red.
16 grudnia przy krytej pływalni "Delfin" miało miejsce spotkanie wigilijne. To już ósma edycja uroczystości, podczas której uczestnicy mogą połamać się opłatkiem i poczuć świąteczną atmosferę jeszcze przed Bożym Narodzeniem.

W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy miasta, jak również przedstawiciele samorządu, instytucji publicznych, i kościelnych. Głos zabrali m.in.: starosta Andrzej Jung, przewodniczący rady Mariusz Prawda, burmistrz Tomasz Śmietanka, prezes Eneii Wytwarzanie Krzysztof Figat, ks. kan. Kazimierz Chojnacki i ks. kan. Władysław Sarwa oraz bp Henryk Tomasik. Złożyli oni życzenia obecnym oraz dokonali podsumowań kończącego się roku. Nie zabrakło też wspólnej modlitwy.

Część artystyczna obejmowała występ Orkiestry Dętej OSP w Kozienicach, prezentację kolęd i pastorałek w interpretacji kozienickich uczniów oraz koncert Zespołu Pieśni i Tańca Jawor Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Szopka bożonarodzeniowa z żywymi zwierzętami przyciągnęła najmłodszych. Szkoły, Kozienickie Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej, Enea Wytwarzanie oraz inne instytucje zorganizowały stoiska z ozdobami świątecznymi oraz gorącym poczęstunkiem.

Red.

Zdjęcia (40)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe