Niecodzienna lekcja w Nowej Wsi

  • 10.01.2017, 18:07
  • Mat. CKZiU
Niecodzienna lekcja w Nowej Wsi Mat. CKZiU
W świątecznej scenerii 20 grudnia 2016 r. uczniowie CKZiU w Nowej Wsi z klas pierwszych kształcących się w zawodach: technik ogrodnik, technik architektury krajobrazu technik ekonomista i technik spedytor, uczestniczyli w niezwykłym spotkaniu z regionalistą Remigiuszem Matyjasem. Podczas spotkania młodzież wysłuchała prelekcji o regionie grójeckim i patronie szkoły – Tomaszu Nocznickim. Okazją do niecodziennej lekcji była 72. rocznica śmierci Patrona.

Dr Remigiusz Matyjas przedstawił ciekawe fakty z życia Nocznickiego, których nie odnajdziemy na kartach książek. Pierwszoklasiści poznali biografię człowieka wytrwałego, który pomimo trudów, przeciwności losu, nigdy się nie załamał, nie poddał się i dążył do celu. Jego działalność społeczna, poświęcenie i walkao oświatę dla ludu oraz o pełny dostęp do nauki dla wszystkich dzieci wiejskich, zasługują na szczególne uznanie.,,Dostojeństwo ludu jeno z oświatą przyjść może” – te słowa przez całe życie przyświecały Nocznickiemu.

W grudniu rozstrzygnięty został Konkurs dotyczący Patrona, zorganizowany przez nauczyciela historii i bibliotekę szkolną. Uczniowie klas pierwszych zmagali się z testem złożonym z 34 pytań. Najlepsze wyniki uzyskali uczniowie klasy I Technikum Ekonomicznego:

I miejsce – Aleksandra Krzyżanowska

II miejsce – Mateusz Horosz

III miejsce – Anna Bałut

Pierwszoklasiści przygotowali także interesującą wystawę dotyczącą Patrona.

Konkurs i prelekcja dr. Remigiusza Matyjasa pogłębiły wiedzę młodzieży dotyczącą Patrona i utwierdziły w przekonaniu, że jest to postać wyjątkowa.

Mat. CKZiU

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe