Policyjne życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka

  • 20.01.2017, 18:36
  • A. Kołdej (KPP Zwoleń)
Policyjne życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka KPP Zwoleń
Z okazji Dnia Babci i Dziadka zwoleńscy policjanci składają wszystkim babciom i dziadkom życzenia pomyślności w życiu, dużo zdrowia i uśmiechu na co dzień. W trosce o bezpieczeństwo seniorów policjanci przypominają zasadach bezpieczeństwa na drodze, o tym jak ważne są odblaski oraz co robić, by nie stać się ofiarą przestępstwa.

Każda okazja jest dobra, aby przypomnieć seniorom o zasadach bezpieczeństwa i przestrzec przed oszustami. Doskonałym momentem na wspólne spotkanie jest między innymi Dzień Babci i Dziadka. Zwoleńscy policjanci spotkali się z osobami starszymi w Publicznej Szkole Podstawowej w Paciorkowej Woli, Publicznej Szkole Podstawowej w Sycynie oraz Publicznym Przedszkolu Nr 1 w Zwoleniu, gdzie najmłodsi przygotowali dla swoich bliskich szereg niespodzianek. Policjanci przypomnieli seniorom jak postępować, aby nie stać się ofiarą oszustw. W ramach programu „Bezpieczny & Niechroniony” omówili zasady poruszania się po drodze przez pieszych i rowerzystów po zmroku, w świetle aktualnie obowiązujących przepisów.

POLICJANCI PRZYPOMINAJĄ I OSTRZEGAJĄ!

Oszuści działający metodą „na wnuczka” czy „na policjanta” wciąż oszukują starszych ludzi i wyłudzają pieniądze. Coraz częściej członkowie grup przestępczych podają się za policjantów CBŚP bądź funkcjonariuszy zajmujących się rozpracowywaniem oszustów. Bądźmy ostrożni i nie ufajmy takim telefonom! Prawdziwi policjanci NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie.

Jeżeli dzwoni do nas ktoś, kto podszywa się pod członka naszej rodziny i prosi o pieniądze, nie podejmujmy żadnych pochopnych działań. Nie informujmy nikogo telefonicznie o ilości pieniędzy, które mamy w domu lub jakie przechowujemy na koncie. Nie wypłacajmy z banku wszystkich oszczędności.

Zadzwońmy do kogoś z rodziny, zapytajmy o to czy osoba, która prosiła nas o pomoc, rzeczywiście jej potrzebuje. Pamiętajmy, że nikt nie będzie nam miał za złe tego, że zachowujemy się rozsądnie. Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez oszustów. Niezwykle ważna jest także czujność pracowników banków.

Zazwyczaj to przez nieuwagę, ufność i nieostrożność możemy faktycznie paść ofiarą oszustów, kieszonkowców i innych przestępców, a także stać się ofiarą kolizji i wypadków drogowych oraz innych zdarzeń zagrażających życiu, zdrowiu lub mieniu. Dlatego pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, bądźmy czujni i nieufni w stosunku do obcych. Nie obawiajmy się powiadomić o zagrożeniu Policję, Straż Miejską, Straż Pożarną, Pogotowie Ratunkowe.

A. Kołdej (KPP Zwoleń)

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe