Spotkania z policjantem na temat bezpiecznego zimowego wypoczynku

  • 11.02.2017, 15:05
  • A. Kołdej (KPP Zwoleń)
Spotkania z policjantem na temat bezpiecznego zimowego wypoczynku KPP Zwoleń
Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu w dniach od 6 do 9 lutego br. prowadzili akcję profilaktyczną w ramach bezpiecznych ferii. Spotkania w szkołach dotyczyły bezpiecznego zimowego wypoczynku.

„Jak bezpiecznie spędzić ferie” – to temat spotkań policjantów z uczniami szkół podstawowych z terenu powiatu zwoleńskiego. Podczas pogadanek funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu przypomnieli o bezpieczeństwie w trakcie zimowych zabaw na śniegu i lodzie, m.in.:

  • do zabaw na śniegu, zjazdów na sankach należy wybierać miejsca bezpieczne, z dala od ruchliwych ulic, skrzyżowań i ciągów komunikacyjnych;
  • nie rzucać w jadące pojazdy śnieżkami, gdyż takie zachowanie może być przyczyną kolizji lub wypadku drogowego;
  • korzystać wyłącznie ze specjalnie przygotowanych lodowisk, pod żadnym pozorem nie wchodzić na lód zamarzniętych zbiorników wodnych, jezior, kanałów, stawów, itp., pozornie gruby lód może w każdej chwili załamać się pod naszym ciężarem;
  • kulig organizować wyłącznie pod nadzorem osób dorosłych, sanki łączyć grubą, wytrzymałą liną, aby nie odczepiły się podczas jazdy, nie dołączać sanek do samochodu, gdyż może się to skończyć tragicznie;
  • podczas zabaw na śniegu i lodowisku należy pilnować swoich wartościowych przedmiotów, jeśli to możliwe portfel lub telefon komórkowy oddać do depozytu lub pod opiekę zaufanej osoby.

Policjanci przypomnieli również zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz jak ważne jest noszenie odblasków przez pieszych po zmierzchu poza obszarem zabudowanym oraz w trudnych warunkach atmosferycznych, np. podczas opadów śniegu. Rozmawiano o bezpiecznym korzystaniu z internetu.  

Spotkania takie będą kontynuowane podczas zimowych ferii w trakcie zajęć dodatkowych organizowanych m.in. w bibliotekach i świetlicach.

A. Kołdej (KPP Zwoleń)

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe