Wystawa jak z bajki

  • 18.02.2017, 16:51
  • Red.
Wystawa jak z bajki red.
17 lutego w galerii CKA w Kozienicach miał miejsce wernisaż wystawy Ewy Pazyny. Na ekspozycję składają się liczne rysunki, przedstawiające baśniowe stworzenia i nierealne światy. Wystawę można będzie zwiedzać do 4 kwietnia.

Ewa Pazyna z wykształcenia jest archeologiem i większość jej pracy zawodowej związana jest z tą dziedziną. Rysowanie bajkowych przedstawień przyszło samo, podczas pobytu nad oceanem. Podobnie było z pracą pisarską. Książka "Bajkobujanie" wydana w 2011 r. otrzymała 5 gwiazdek (na sześć możliwych) tygodnika "Polityka". Jak przyznaje autorka: "Miał być to tylko towarzyski żart". Fragmenty książki zostały odtworzone na wernisażu. Była to bajka osadzona w świecie "Stoliczkowa", w którym sztućce oraz inne przedmioty kuchenne ożyły i zaczęły zachowywać się zaskakująco podobnie do ludzi.

O swojej twórczości Ewa Pasyna mówi, że jest tylko pozornie skierowana do najmłodszych. Jej adresatem jest również wewnętrzne dziecko, kryjące się w każdym dorosłym. 

Organizatorzy nie zapomnieli o uczestnikach wernisażu. Dla najmłodszych przygotowano łakocie, a dla starszych konkurs, w którym można było wygrać jedną z prac artystki. 

Na otwarciu wystawy nie zabrakło dzieci, które zapewne za kilka lat staną się obytymi z kulturą dorosłymi.

Red.

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe