KKS Kozienice – SKPS Dunajec N. Sącz 3:2

  • 19.02.2017, 12:23
  • Red.
KKS Kozienice – SKPS Dunajec N. Sącz 3:2 red.
To było zaciekłe spotkanie. KKS Kozienice, trzecia drużyna II ligi, starł się z zajmującym IV pozycję SKPS-em. Mecz rozegrano 18 lutego na hali KCRiS.

W I secie zdecydowanie dominował Dunajec. Goście przez większą część partii utrzymywali wysoką 5- a nawet 8-punktową przewagę. Jednocześnie kibice obu drużyn mogli czuć niedosyt jeśli chodzi o zagrywki serwisowe. Ostatecznie I set zakończył się zwycięstwem SKPS-u 18:25.

Przegrana musiała zadziałać na zawodników KKS-u jak zimny prysznic. Początkowo II set toczył się ze zmiennym szczęściem. Dopiero w drugiej połowie partii gospodarze uzyskali kruchą przewagę nad Dunajcem. Wystarczyła jednak ona, aby wygrać tę część spotkania 25:23. Warto zaznaczyć, że przy wyniku 24:23 i zagrywce gości, trener KKS-u Marek Grzelczak zarządził „taktyczny” czas. Jak się okazało, było to trafione posunięcie.

W początku III partii trudno wskazać jednoznacznego faworyta. Dopiero gdy KKS osiągnął wynik 13:12 zaczął konsekwentnie „oddalać się” od zawodników SKPS-u. Ostatecznie gospodarze wygrali seta z 8-punktową przewagą 25:17.

Przy stanie 2:1 IV set mógł przesądzić o wyniku meczu. Tak się nie stało. Zawodnicy Dunajca szybko osiągnęli przewagę 8:11, następnie 10:15, 12:20 itd. Dopiero pod koniec partii KKS odrobił częściowo straty. Mimo to SKPS wygrał set 21:25.

W tie-breaku inicjatywę od początku przejawiał KKS. Uzyskaną 7-punktową przewagę (9:2) udało się gospodarzom utrzymać do końca spotkania. Ostatecznie KKS wygrał tie-breaka 15:8, całe spotkanie zakończył zaś z wynikiem 3:2.

Ciekawostką jest to, że w dniu meczu swoje urodziny świętował zawodnik KKS-u Paweł Sąpór.

KKS Kozienice – SKPS Dunajec Nowy Sącz 3:2 (18:25, 25:23, 25:17, 21:25, 15:8).

 

Red.

Zdjęcia (40)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe