Fotorelacja - Ścięcie Śmierci 2017

  • 28.02.2017, 19:50
  • Red.
Fotorelacja - Ścięcie Śmierci 2017 red.
Zwyczaje zapustne coraz częściej odchodzą do lamusa. Jednak nie w Jedlińsku! Tam w ostatni wtorek przed Wielkim Postem ma miejsce tradycyjne ścięcie śmierci.

Zwyczaj ścinania śmierci praktykowany jest w Jedlińsku co najmniej od połowy XIX w. Co najmniej, ponieważ z tego okresu pochodzą pierwsze relacje pisane nt. wspomnianego zwyczaju. Zapewne praktykowano go o wiele wcześniej - może w XVII, może nawet w XVI w.

Imprezę rozpoczęły występy kapel ludowych. Następnie wójt Kamil Dziewierz przyznał nagrodę - Raczka - jedlińskiemu sołtysowi Andrzejowi Langierowiczowi, po czym nastąpiła główna część wydarzenia - pochód oraz inscenizacja. Po osądzeniu i straceniu śmierci, na scenie pojawił się zespół disco polo After Party.

Oto fotorelacja z wydarzenia.

Red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe