1/3 kierowców nie zapięła pasów. Będą mandaty.

  • 13.03.2017, 12:55
  • KMP/J. Leszczyńska
1/3 kierowców nie zapięła pasów. Będą mandaty. Pixabay
Radomscy policjanci podczas minionego weekendu ujawnili blisko 200 wykroczeń, w których kierujący zapomnieli, że ich obowiązkiem jest przed wyjazdem zapiąć pas bezpieczeństwa, który zapięty może uratować życie.

Podczas każdej kontroli policjanci przypominają, że pasy są najprostszym, a jednocześnie najskuteczniejszym urządzeniem zapewniającym bezpieczeństwo podczas jazdy. Stosowanie ich powoduje zmniejszenie konsekwencji ewentualnego wypadku. Połowa ofiar śmiertelnych wypadków drogowych mogłaby żyć, gdyby w chwili zderzenia pojazdów miała zapięte pasy bezpieczeństwa. 

Dlatego też w trakcie prowadzonych w miniony weekend działań funkcjonariusze z drogówki zwracali szczególną uwagę na to, czy kierowcy i pasażerowie mieli zapięte pasy bezpieczeństwa. Podczas weekendu funkcjonariusze skontrolowali ok. 600 samochodów, wśród których blisko 200 kierujących nie miało zapiętych pasów bezpieczeństwa. 

Pamiętajmy, że zapinamy pasy przede wszystkim dla siebie by chronić życie w razie wypadku. 
 

KMP/J. Leszczyńska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe