Policjanci uratowali dziecko

  • 31.03.2017, 18:57 (aktualizacja 31.03.2017, 20:09)
  • Na podst. mat. KPP
Policjanci uratowali dziecko KPP/Pixabay
30 marca ok. godz. 19:00 dwóch funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach zachowało zimną krew i uratowało 11-miesięczne dziewczynkę. Jak do tego doszło?

Funkcjonariusze st. sierż. Michał Figura oraz st. sierż. Paweł Jasiński pełnili służbę na ul. Nowy Świat. Interweniowali ws. drobnego zdarzenia drogowego. W tym momencie podbiegł do nich ojciec ze swoim 11 miesięcznym dzieckiem, które zakrztusiło się jabłkiem i miało problem z oddychaniem.

Policjanci powiadomili pogotowie, po czym przetransportowali na sygnale ojca z dzieckiem do kozienickiego szpitala. Podczas drogi st. sierż. Michał Figura instruował rodzica co ma robić, aby udrożnić drogi oddechowe dziewczynki. Ostatecznie zalegający kawałek owocu został wykrztuszony. Dziecko w trakcie zdarzenie nie straciło przytomności. Dużą zasługę w tym odegrali nie tylko funkcjonariusze, ale i ojciec, który szybko podjął właściwą decyzję.

Jak dowiedziała się nasza redakcja, policjanci czują satysfakcję, że zachowali się tak jak powinni.

Tego samego dnia dziewczynka wróciła bezpiecznie do domu.

Z ostatniej chwili! Właśnie dowiedzieliśmy się, że komendant KPP podejmie kroki w celu uhonorowania funkcjonariuszy. Wniosek w tej sprawie zostanie zostanie przekazany komendzie niebawem! 

Na podst. mat. KPP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kaspa1705
kaspa1705 01.04.2017, 01:39
BRAWO NASI DZIELNI KOZIENICCY POLICJANCI....CIESZĘ SIĘ, ŻE MIESZKAM W KOZIENICACH .JESTEM RÓWNIEŻ BARDZO WDZIĘCZNA NASZYM PANOM Z POLICJI ZA ODNALEZIENIE MOJEGO SKRADZIONEGO ROWERU. JESTEŚCIE ZAWSZE TAM,GDZIE WAS POTRZEBUJEMY. TAK TRZYMAĆ.

Pozostałe