Trzy ofiary śmiertelne. Tragiczny wypadek przy oczyszczaniu szamba

  • 23.05.2017, 09:01 (aktualizacja 25.05.2017, 03:17)
  • Red.
Trzy ofiary śmiertelne. Tragiczny wypadek przy oczyszczaniu szamba Pixabay
Do zdarzenia doszło na terenie gospodarstwa rolnego w Opactwie gmina Sieciechów. W tej chwili prokuratorzy obecni na miejscu ustalają jego okoliczności i dokładny przebieg. Na razie wiadomo tyle, że ofiary śmiertelne to trzej mężczyźni - 65 letni ojciec i 34 syn oraz 56 letni sąsiad.

Wczoraj popołudniu cała trójka czyściła szambo. I nic nie zapowiadało tragedii. Szambo zostało dokładnie wywietrzone, po czym przystąpiono do jego płukania. Dzisiaj o 5 rano żona sześćdziesięciolatka znalazła ciała mężczyzn. Przyczyna ich śmierci to najprawdopodobniej zatrucie dwutlenkiem węgla.

W szambie, poniżej poziomu gruntu, gromadzą się gazy cięższe od powietrza takie, jak: metan, siarkowodór. Nie ma tam tlenu, jest za to dwutlenek węgla. To gaz, bez zapachu, cichy zabójca. Za jego też sprawą dochodzi do tragicznych wypadków. Wystarczą trzy oddechy i człowiek zasypia. Nie może się ruszyć i po krótkim czasie umiera, zatruty innymi gazami.

Czy taki był przebieg tragicznego zdarzenia w Opactwie? – wyjaśni to Prokuratura Rejonowa w Kozienicach w ramach prowadzonego postępowania.

Red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe