Policjanci promowali bezpieczeństwo w ruchu drogowym

  • 30.05.2017, 22:37
  • A. Kołdej/KPP Zwoleń
Policjanci promowali bezpieczeństwo w ruchu drogowym KPP Zwoleń
W ubiegłym tygodniu w ramach XIII Szkolnego Tygodnia BRD pod hasłem „Droga bezpieczna dla wszystkich” w Publicznej Szkole Podstawowej w Zwoleniu odbyły się spotkania z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu.

W poniedziałek (22.05) dzieci z oddziałów przedszkolnych spotkały się z przewodnikiem psa policyjnego oraz jego podopiecznym „Cezarem”. Podczas spotkania policjant zaprezentował dzieciom wyszkolenie, posłuszeństwo i umiejętności służbowego psa. Funkcjonariusz omówił jak prawidłowo zachować się w przypadku ataku agresywnego psa.

W czwartek (25.05) uczniowie klas trzecich w ramach prelekcji pn. „Jesteś odpowiedzialnym uczestnikiem ruchu drogowego” spotkali się z policjantkom z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej. Podczas spotkania przypomniano podstawowe przepisy ruchu drogowego oraz przybliżono uczniom zasady poruszania się po drogach rowerem w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Już za miesiąc rozpoczną się wakacje, dlatego policjanci podczas spotkań z dziećmi poruszali tematy związane z bezpiecznym wypoczynkiem w ramach akcji „Bezpieczne wakacje”. Omawiali bezpieczeństwo w sieci oraz zasady korzystania z internetu. Funkcjonariusze omówili zasady bezpiecznego spędzania czasu wolnego podczas letniego wypoczynku.

Policjanci zaplanowali już kolejne spotkania w szkołach dotyczące bezpieczeństwa dzieci i młodzieży podczas letniego wypoczynku.

A. Kołdej/KPP Zwoleń

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe