NA MARGINESIE

  • 23.06.2017, 14:03
  • Admin admin
NA MARGINESIE
Szybko jak meteoryt przemknęła kilka tygodni temu przez media informacja o akcji CBA w wyniku ,której zatrzymany został m.in. Maksymilian G., przed kilku laty robiący błyskotliwą karierę w grupie kapitałowej ENEA. Rozpoczął ją w Elektrowni Kozienice, skończył w fotelu wiceprezesa korporacji

 

Poza krótką informacją  o aresztowaniu i zarzutach związanych z wyłudzeniem podatku VAT niewiele było wiadomo.   Dziennikarskie śledztwo w tej sprawie podjął Leszek Pietrzak  i opisał to w ostatnim wydaniu gazety warszawskiej (nr  24). Artykuł nosi tytuł: Kogo sypnie aresztowany przyjaciel posła PO? Jak pisze Pietrzak w swym artykule, Maksymilian G. ochoczo rozpoczął negocjacje ze śledczymi  i jest gotów opowiedzieć im dużo m.in. o śmierci byłego posła PO i szefa kontrwywiadu UOP Konstantego Miodowicza oraz o zakupie przez Eneę niepotrzebnej linii energetycznej na Białoruś.  To kolejne śledztwo z branżą energetyczną w tle. Niewykluczone, że oznacza to także powrót lub wznowienie spraw sprzed kilku lat w które miał być zamieszany ówczesny wiceminister skarbu ( nadzorujący energetykę) Jan Bury i jego protegowani.

Edmund Kordas

Cały artykuł na stronie 14, wydania tygodnika warszawska gazeta 1-22 czerwca 2017.

 

 

 

Admin admin

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe