Mieszkańcy zwyciężyli!

  • 29.09.2017, 20:34
  • Admin admin
Mieszkańcy zwyciężyli!
Kilkakrotnie pisaliśmy na naszych łamach o proteście mieszkańców Świerży Górnych przeciwko budowie masztu telefonii komórkowej w ich miejscowości. Nagłą decyzją burmistrza odstąpiono od tej lokalizacji.

Burmistrz i radni z Forum Ziemi Kozienickiej konsekwentnie odrzucali wszelkie protesty w tej sprawie, mimo, że wojewoda mazowiecki nakazał wszcząć postępowanie od początku.Nawet 2.tygodnie temu podczas Sesji Nadzwyczajnej rozpatrującej skargę  mieszkańców na działania Burmistrza rządząca większość odrzuciła skargę jako bezzasadną.

I jak teraz mogą czuć się wszyscy ci radni głosujący za odrzuceniem skargi, czyli przeciwko mieszkańcom? Jak to mówią, zostali zrobieni w bambuko.  Wszystko dzięki nagłej decyzji burmistrza Śmietanki zmieniającej lokalizację masztu. Otóż ma on stanąć na gminnej działce w pobliskiej Nowej Wsi i ma to być bezpieczna lokalizacja. 

To przez ponad pół roku zmiana lokalizacji była niemożliwa i raptem jest możliwa? Wyraźnie widać, że nasze pisanie przyniosło efekt. To nie zwykłe "czepianie się" ale obowiązek pomocy mieszkańcom,

Na rzecz ich dobra przecież powinien działać też burmistrz ale zrobił to dopiero pod naciskiem mieszkańców. Jedynym medium, które im pomogło byliśmy my i z tego faktu czujemy olbrzymią satysfakcję.

Mamy nadzieję, że również kolejne poruszane przez nas sprawy będą miały dobre zakończenie dla społecznoiści gminy Kozienice.

Edmund Kordas -red. naczelny Tygodnika OKO  i Martin Bożek - radny Rady Miejskiej w Kozienicach.

s

Admin admin

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
NW
NW 13.10.2017, 02:24
O nie. Nie w Nowej Wsi.Jezeli przy oczyszczalni sciekow to bepieczna lokalizacja to nie jest.
nina
nina 02.10.2017, 08:35
A telefony komórkowe to w Świerżach posiadają. Ciekawe jaki maja zasięg.
Swierzak
Swierzak 01.10.2017, 22:25
Brawo droga redakcjo, dziękuję.
A jeśli chodzi o burmistrza, radną i sołtysie,to trzeba czas ich wykopać.
parobek
parobek 30.09.2017, 12:46
Przecież nie chodzi o mieszkańców Smietanka nie chce stracić dwóch wiernych szabel w radzie gminy i powiatu. Malcowa i Golikowa maja wejść do rady wiec się niby lokalizację masztu zmienia. To one za rok będą mówiły ze to ich zasługa a ludzie to kupią. Tak wygląda ten grajdoł i nic się nie zmieni
Mieszkaniec Swierzy
Mieszkaniec Swierzy 30.09.2017, 10:20
Dobra robota! To nie mógł Smietanka rok temu lokalizowac maszt w Nowej Wsi zdala od ludzi? A moze radna ze Swierzy i soltyska za bardzo sie z Polkomtelem zaprzyjaznily? I trzeba było maszt w Swierzach budować!
MW
MW 13.10.2017, 02:18
Od kiedy Nowa Wies jest z dala od " ludzi "?

Pozostałe