Szanowni Nauczyciele i Wychowawcy

  • 14.10.2017, 10:22 (aktualizacja 14.10.2017, 13:55)
  • Admin admin
Szanowni Nauczyciele i Wychowawcy
W imieniu rodziców i uczniów kozienickich szkół mamy zaszczyt złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia z okazji Święta Edukacji Narodowej. Równie ciepłe życzenia i podziękowania składamy wszystkim Nauczycielom i Wychowawcom z terenu powiatu kozienickiego i regionu radomskiego.

Dzień ten jest szczególnie ważny dla Was z powodu profesji, zawodu jaki wykonujecie na co dzień.  Ale jest on równie ważny dla nas wszystkich, gdyż przypomina o wielkim osiągnięciu i dumie Polaków, jakim było powołanie przeszło 240 lat temu Komisji Edukacji Narodowej.

Instytucji, która dokonała kopernikańskiego przewrotu w myśleniu o szkole, która odtąd miała być miejscem i sposobem na wychowanie oświeconych obywateli. Sposobem na uratowanie I Rzeczypospolitej, gmachu podupadłego, jak pisał jeden z członków Komisji Edukacji Narodowej pisarz, poeta i historyk Julian Ursyn Niemcewicz.

W zamyśle Niemcewicza i Hugo Kołłątaja, głównego architekta Komisji Edukacji Narodowej, kluczową rolę w naprawie ówczesnego państwa i budowie nowoczesnego społeczeństwa, mieli odgrywać nauczyciele. Kapłani oświecenia, ludzie pasjonaci, którzy tworząc w szkole odpowiednią atmosferę wychowują młodych ludzi "prawdziwie szlachetnych, zdolnych do niepłatnej miłości ojczyzny",         w tej mierze - od tamtych czasów - nic nie zmieniło.

To Wy, Szanowni Nauczyciele i Wychowawcy Kozienickich Szkół, decydujecie każdego dnia o tym, czy nasze dzieci – wasi uczniowie będą przyszłością tego narodu. To wasz trud, wasze poświecenie i wasza pasja, którą nasze dzieci widzą na co dzień, są tego najlepszym gwarantem i świadectwem.

I za to wszystko gorąco Wam dziękujemy.

 

Piotr Kozłowski    Edmund Kordas     Martin Bożek

Admin admin

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe