Debata społeczna w Zwoleniu

  • 06.11.2017, 11:27 (aktualizacja 06.11.2017, 11:37)
  • Mat. organizatorów
Debata społeczna w Zwoleniu Mat. organizatorów
27 października mieszkańcy powiatu zwoleńskiego, podczas debaty społecznej, mieli okazję porozmawiać z przedstawicielami policji i władz samorządowych na temat lokalnego bezpieczeństwa. Zaprezentowana została również aplikacja Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, Moja Komenda i program „Dzielnicowy bliżej nas”.

W piątek (27.10) w Zespole Szkół Rolniczo – Technicznych w Zwoleniu odbyła się po raz kolejny już powiatowa debata społeczna pod hasłem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ”. Współorganizatorami spotkania byli Komendant Powiatowy Policji w Zwoleniu, Starosta Zwoleński oraz Burmistrz Zwolenia.

W spotkaniu udział brali mieszkańcy powiatu zwoleńskiego, przedstawiciele policji i władz samorządowych, przedstawiciele różnych instytucji i placówek oświatowych oraz uczniowie klas mundurowych z Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu. Głównym celem debaty było wspólne wypracowanie wniosków do realizacji, służących poprawie bezpieczeństwa na terenie powiatu.

Wszystkich zebranych przywitał Komendant Powiatowy Policji w Zwoleniu mł. insp. Jarosław Popczyński, który przedstawił stan bezpieczeństwa na terenie powiatu zwoleńskiego oraz efekty pracy zwoleńskich policjantów. Podczas debaty Naczelnik Wydziału Prewencji kom. Robert Kaca omówił także nowe narzędzie teleinformatyczne, dzięki któremu każdy z nas może mieć wpływ na swoje bezpieczeństwo - Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przedstawione zostało krok po kroku dodawanie nowych zgłoszeń na wskazanej mapie. Kolejnym punktem podczas spotkania z mieszkańcami było omówienie aplikacji mobilnej ,,Moja Komenda”, dzięki której w szybki sposób możemy skontaktować się ze swoim dzielnicowym. Aplikacja ta jest całkowicie darmowa i zawiera dane teleadresowe każdej jednostki policji.

Następnie głos zabrali przedstawiciele samorządu pan Waldemar Urbański – Starosta Zwoleński oraz pani Bogusława Jaworska – Burmistrz Zwolenia, którzy poparli inicjatywę organizowania debat społecznych. Dzięki takim spotkaniom zarówno władze samorządowe jak i Policja mogą dowiedzieć się od mieszkańców naszego powiatu o problemach dotyczących bezpieczeństwa.

Głos zabrał również Zastępca Komendanta Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Krzysztof Żyliński, który poruszył bardzo ważną kwestię dotyczącą zagrożeń związanych z czadem i możliwością zamontowania w swoim domu czujki tlenu węgla. Komendant Straży zachęcał zebranych do zakupu takiej czujki, która w przypadku przekroczenia dopuszczalnych norm gazu automatycznie ostrym dźwiękiem sygnalizuje zagrożenie, dzięki czemu jesteśmy w stanie zapobiec nieszczęściu.

W czasie dyskusji, na którą przyszedł czas po prezentacji, uczestnicy spotkania mogli zgłaszać prośby, wnioski i zadawać pytania dotyczące bezpieczeństwa wszystkim obecnym na sali przedstawicielom różnych służb i instytucji.  Zgłoszone wnioski zostały zapisane i po weryfikacji będą realizowane przez odpowiednie instytucje.

Na zakończenie spotkania został wyemitowany spot promujący służbę w Policji pn. „Polska Policja Dziś”.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za przybycie i udział w debacie.

Autor: Agnieszka Kołdej

Mat. organizatorów

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe