Swego nie znacie ...

  • 16.11.2017, 13:09
  • Admin admin
Swego nie znacie ...
SER Z LIPY WŚRÓD NAJLEPSZYCH W REGIONIE RADOMSKIM

 

W dniu 14 listopada 2017r. w Mazowieckim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Radomiu odbył się finał okręgowy II edycji Konkursu Mazowieckich Serów Zagrodowych. Zgłoszonych i dostarczonych do oceny zostało 17 serów w dwóch kategoriach:

  1. sery zagrodowe z mleka krowiego
  2. sery zagrodowe z mleka innych zwierząt

Komisja konkursowa, której przewodniczyli:

  • Łaga Daniel – z-ca Dyrektora Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich
  • Zaniewski Krzysztof – Urząd Marszałkowski w Warszawie
  • Siewierska Anna MODR Warszawa
  • Specjaliści z zakresu Rozwoju Obszarów Wiejskich MODR Oddział Radom

wyłoniła po trzech laureatów i dwa wyróżnienia w każdej z powyższych kategorii. Nagrodzone osoby otrzymały wartościowe prezenty natomiast pozostali uczestnicy otrzymali drobne upominki oraz dyplomy z podziękowaniem za uczestnictwo w konkursie.

Wśród ostrej konkurencji bardzo dobrze poradził sobie ser „Kozi BUNDZ” wyprodukowany przez Pana Dariusza Purchałę zamieszkałego w miejscowości Lipa, gmina Głowaczów, który zajął III miejsce. Nagrodzony ser będzie teraz reprezentował Region Radomski w konkursie na szczeblu Województwa Mazowieckiego.Był czas na wymianę doświadczeń oraz pogłębienie wiedzy w zakresie serowarstwa.

Admin admin

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe