Policjanci ustalili sprawców zniszczenia mienia szkolnego

  • 22.11.2017, 12:47 (aktualizacja 23.11.2017, 03:05)
  • Admin admin
Policjanci ustalili sprawców zniszczenia mienia szkolnego
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu ustalili sprawców zniszczenia mienia w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Czarnolesie. W ręce Policji wpadli dwaj nieletni bracia z gminy Policzna.

Zwoleńscy kryminalni przez ostatnie dni pracowali nad ustaleniem sprawcy uszkodzenia mienia w Publicznej Szkole Podstawowej w Czarnolesie. Do zdarzenia doszło na początku listopada tego roku. Nieznani sprawcy dostali się na teren szkoły, gdzie uszkodzili ramy okienne oraz zniszczyli elewację budynku. Straty oszacowano na około 2,5 tys. złotych.

W trakcie podjętych działań funkcjonariusze ustalili, że związek z tą sprawą ma dwóch nastolatków. To 16 i 15 letni bracia, mieszkający w gminie Policzna. Wczoraj z nieletnimi wykonano czynności procesowe, które potwierdziły ustalenia policjantów. Młodzi ludzie przyznali się do popełnienia tego czynu, nie potrafili jednak wytłumaczyć swojego postępowania. Teraz materiały w tej sprawie wraz z wnioskiem zostaną przekazane do sądu rodzinnego i nieletnich, gdzie sędzia zdecyduje o dalszym losie nieletnich.

Agnieszka Kołdej

Admin admin

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe