W Pionkach ul.15 Stycznia jest be...

  • 14.12.2017, 13:50 (aktualizacja 14.12.2017, 14:31)
  • Admin admin
W Pionkach ul.15 Stycznia jest be...
a w Kozienicach Plac 15 Stycznia już nie!

Ta sama data, upamiętnienie z tego samego powodu, ta sama armia wyzwolicielka ale dwie różne decyzje. W Kozienicach plac noszący datę wyzwolenia spod okupacji niemieckiej jest "w porzo" ale ulica nazwana z tego samego powodu w Pionkach już nie.Czyżby zadziałała zasada, że dwóch takich samych nazw w promieniu 50 km. być nie może? Dlatego Pionki będą mieć teraz ulicę Niepodległości i niech będą z tego dumne. W Kozienicach takiej ulicy nie ma!

Więcej na ten temat na stronie naszego partnera medialnego:/kliknij:Riposta Pionki

Admin admin

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Propaganda
Propaganda 15.12.2017, 07:49
Panie Redaktorze, Plac 15 Stycznia w Kozienicach nie odnosi się już do daty wyzwolenia, a do utworzenia w 1940 roku Komendy Obwodu Związku Walki Zbrojnej Kozienice. Pojawiła się w tej sprawie stosowna decyzja (uchwała) Rady Miejskiej. Łatwiej jednak siać ferment, co?
Redakcja
Redakcja 15.12.2017, 08:23
Jasne, łatwiej przerobić Janka Krasickiego na Ignacego, biskupa, czerwoną Gruszczyńską na błogosławioną a datę wyzwolenia przerobić/dopasować do jakiejś innej mniej lub bardziej ważnego wydarzenia. W Kozienicach się udało, w Pionkach liczyli, że przynajmniej daty wyzwolenia nie trzeba zmieniać. Oj głupi, wystarczyło wziąć przykład z Kozienic i poszperać. Jest tam kilku historyków, w tym z IPN-u, pewnie coś by wynaleźli, chociażby rocznica powstania szczepu lub jakiejś drużyny harcerskiej. Tylko co to ma wspólnego z dekomunizacją i prawdą historyczną? Jeden udaje,że dekomunizuje, drudzy rżną głupa i sprytnie go olewają.
ps. Do tej pory żadna ulica nie zmieniła nazwy, na tabliczkach dalej jest Swierczewskiego. Armii Ludowej

Pozostałe