Enea Akademia Talentów na półmetku

  • 14.12.2017, 23:18 (aktualizacja 18.12.2017, 14:14)
  • Admin admin
Enea Akademia Talentów na półmetku
Zbliża się finał pierwszej edycji programu Enea Akademia Talentów.

Jury wyłoniło swoich faworytów w gronie uczniów. Przed nami internetowe głosowanie na najlepsze propozycje szkół i uczniów. 10 stycznia poznamy utalentowanych uczniów i najlepsze szkoły. Zwycięzcy otrzymają stypendia i granty od Fundacji Enea.

Do Enei Akademii Talentów zgłaszali się uczniowie ze szkół podstawowych (od V klasy wzwyż) i gimnazjalnych, którzy prezentowali swoje talenty oraz publiczne szkoły podstawowe i gimnazjalne z pomysłami na projekty wspierające rozwój zainteresowań uczniów. Zgłoszono inicjatywy szkolne i indywidualne w trzech kategoriach: nauka, sztuka i sport. Programem objęte zostały dzieci z obszarów, na których Grupa Enea jest szczególnie aktywna biznesowo – przede wszystkim z województw północno-zachodnich, a także okolic Kozienic, Połańca, Białegostoku i Łęcznej na Lubelszczyźnie. Najwięcej zgłoszeń wpłynęło z województw: wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, lubuskiego i mazowieckiego.

W ścisłym finale są już 23 szkoły. Wśród nich są palcówki z dużych miast, takich jak Poznań, Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, ale również z mniejszych miejscowości, np. Międzyrzecz, Solec Kujawski, Opactwo, Niewieścin, czy Świerże Górne. Najlepsze pomysły zostaną wskazane przez internautów z całej Polski, którzy już od 18 grudnia będą mogli głosować za pośrednictwem strony www.enea.pl/pl/akademiatalentow. W wyniku głosowania wyłonionych zostanie osiem szkół, które otrzymają granty w wysokości 10 000 zł. Przyznane finansowanie szkoły wykorzystają na realizację zaproponowanych inicjatyw.

Najlepszych 24 uczniów wskażą internauci oraz Jury. Oni otrzymają stypendia o wartości 3 000 zł, które będą mogli przeznaczyć na rozwój swoich umiejętności i pasji. W gronie oceniających nadesłane projekty, poza członkami Fundacji Enea, znaleźli się przedstawiciele świata sztuki, nauki i sportu. Wśród nich: Renata Borowska-Juszczyńska – Dyrektor Teatru Wielkiego w Poznaniu, dr Agnieszka Woch-Juchacz – Prorektor Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych, dr Joanna Kiersztejn z Laboratorium Wyobraźni w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym oraz wioślarz Michał Jeliński, czterokrotny mistrz świata i mistrz olimpijski z Pekinu. Jury wyłoniło osiemnastu uczniów, których pomysły i ich realizacje spotkały się z największym uznaniem i zostały ocenione najlepiej.

Jurorzy mieli twardy orzech do zgryzienia. – Do Enei Akademii Talentów zgłosili się najlepsi z najlepszych, a my spośród nich musieliśmy wybrać jeszcze lepszych – mówił w trakcie obrad Michał Jeliński.

  • Te dzieci mają w sobie ogromny potencjał. Każde z nich ma też wiele talentów; ważne by z pomocą rodziców i opiekunów skupić się na rozwoju tego wiodącego. Mnie osobiście bardzo cieszy prospołeczność tych młodych ludzi. Są tacy, którzy chcą wykorzystać stypendia na wspólne działania z całą klasą podkreślała Renata Borowska-Juszczyńska.

Internetowe głosowanie na stronie www.enea.pl/pl/akademiatalentow rozpocznie się 18 grudnia i potrwa do 7 stycznia.

Już dziś serdecznie zachęcamy do zapoznania się z projektami szkół i uczniów oraz głosowania na najlepsze. Każdy może wskazać swojego faworyta, któremu Fundacja Enea przekaże stypendium lub grant. Zwycięzców poznamy 10 stycznia – zachęca Joanna Sobótka z Biura Społecznej Odpowiedzialności Biznesu w Enei.

Organizatorami akcji są Fundacja Enea oraz Enea SA. Patronat honorowy objęli: Minister Edukacji Narodowej, Rzecznik Praw Dziecka, Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, Zachodniopomorski Kurator Oświaty, Świętokrzyski Kurator Oświaty, Podkarpacki Kurator Oświaty, Lubuski Kurator Oświaty oraz Lubelski Kurator Oświaty.

Biuro Prasowe Enea

Admin admin

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe