OKO na Pionki

  • 12.04.2018, 08:15 (aktualizacja 12.04.2018, 08:23)
  • Admin admin
OKO na Pionki
W Pionkach musi się coś dziać, dzień bez spektakularnego wydarzenia jest dniem straconym. Taka dewiza widocznie jest bardzo bliska burmistrzowi Romualdowi Zawodnikowi.

 

NA MARGINESIE

 

Życie to jednostka chorobowa?

W Pionkach musi się coś dziać, dzień bez spektakularnego wydarzenia jest dniem straconym. Taka dewiza widocznie jest bardzo bliska burmistrzowi Romualdowi Zawodnikowi.

Ostatnio wręczył wypowiedzenie pracownicy, która oskarżyła go o mobbing. Pisaliśmy o tym szeroko, obok publikujemy także artykuł naszego partnera medialnego Riposty Pionki. Od pewnego tez czasu jednym z głównych winowajców niezdrowej atmosfery w mieście okazuję się być ja, Edmund Kordas -  wydawca i redaktor naczelny OKA.  Podczas kilku tzw. Konferencji prasowych, tudzież na sesjach a ostatnio w biuletynie Wieści z Ratusza, „tyka” mnie bezpośrednio. Nie zważa na nic, nawet zapętla się w swoich kłamstwach do tego stopnia , że po raz enty opowiada,  jakobym rzekomo miał ubiegać się o funkcję sekretarza w mieście Pionki.  I ten nieudany start miał stać za  krytycznymi artykułami w OKU .  Już raz publicznie dementowałem te rewelacje. Nigdy i nigdzie, w żadnym mieście i gminie  nie ubiegałem się o taką funkcję. Powtarzanie takich głupot , kiedy wystarczy to sprawdzić w podległym sobie urzędzie w kilka minut, graniczy wręcz z jednostka chorobową zwaną kretynizmem . ( Kretynizm /matołectwo/ to nieobowiązująca już nazwa choroby nazywanej obecnie „wrodzonym zespołem niedoboru jodu”).

Mówienie zaś, że OKO pisze tylko krytycznie o Pionkach jest po prostu żenujące. Podobnie jak stwierdzenie, że nasza gazeta dopiero od niedawna dystrybuowana jest na terenie miasta. Więc przypominam,  że byłem jako Edmund Kordas i OKO jednym z założycieli Grupy Partnerskiej Lokomotywa w 2005 roku. Nie raz pisaliśmy o produkcie tej grupy czyli nieistniejącego już Skansenu Kolejki Wąskotorowej. Tak więc obecni jesteśmy w Pionkach od ponad 13. Lat! Jeszcze do niedawna współpracowaliśmy z CAL-em ale nie otrzymujemy już stamtąd ani materiałów ani próśb o patronaty medialne. Mimo to piszemy nadal o imprezach tam odbywających się. Jeśli pisanie na pierwszej stronie ( OKO nr 4/365 z 22.02 br. przyp. red.) o nietuzinkowych dzieciakach i ich wychowawczyni to też krytyka władzy to ja się tu zgadzam. Wyjątkowo, bo czy  akcje tych młodych ludzi z PSP nr 2 zyskały Pana uznanie, czy podziękował im Pan jako włodarz, że warto tak robić, że jest to postawa godna naśladowania, godna przyszłych dorosłych obywateli tego miasta?

Niniejszym chciałbym także Pana  poinformować Panie burmistrzu Zawodniku, że nie będę Pana pozywał do Sądu za te wszystkie kłamliwe insynuacje. Szkoda czasu, natomiast dalej będę recenzował Pana aktywność publiczną i umożliwiał to innym.

I już na zakończenie, mały cytat z Tygodnika OKO z roku 2015:  (…) Potencjał mieszkańców, ich aktywność są jednak mocno powiązane z pracą. To nowe miejsca pracy, kiedy mieszkańcy będą się czuć bezpieczni socjalnie, pobudzą ich do zwiększonej aktywności. Wie Pan, kto powiedział te mądre słowa? Dla ułatwienia dodam, że nie był to Romuald Zawodnik.

 

 

 

 

 

Edmund Kordas

 

 

 

 

BURMISTRZ ZWALNIA. OSOBIŚCIE

 

W dniu 11 kwietnia 2018 r. Romuald Zawodnik wręczył wypowiedzenie umowy pracy wieloletniej pracownicy Urzędu Miasta. Podobno stracił do niej zaufanie. Pracownica w grudniu 2017 r. złożyła zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa poprzez stosowanie mobbingu wobec jej osoby przez burmistrza. (...)

PEŁNY TEKST, NA WWW.RIPOSTAPIONKI.PL

Admin admin

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe