EDMUND KORDAS do Burmistrza Kozienic:

  • 14.09.2018, 07:10 (aktualizacja 16.09.2018, 17:42)
  • Edmund Kordas
EDMUND KORDAS do Burmistrza Kozienic:
WEZWANIE DO ZAPRZESTANIA i USUNIĘCIA NARUSZEŃ DÓBR OSOBISTYCH

WEZWANIE

DO ZAPRZESTANIA i USUNIĘCIA

NARUSZEŃ DÓBR OSOBISTYCH

 

 

W imieniu własnym wzywam do niezwłocznego zaniechania naruszeń moich dóbr osobistych, tj. dobrego imienia i czci, oraz natychmiastowego usunięcia ich skutków w postaci publikacji w Biuletynie Informacyjnym „Nasza Gmina. Dodatek specjalny” oświadczenia burmistrza Gminy Kozienice nt. artykułu pt. „Gdzie się podziały 4 miliony złotych?!”.

 

Wskazuję, że w sposób całkowicie bezprawny burmistrz Gminy Kozienice Tomasz Śmietanka:

  1. upublicznił swoje oświadczanie w biuletynie wydawanym za środki publiczne, działając w ten sposób na szkodę majątkową Urzędu Miejskiego w Kozienicach,
  2. stwierdził w przedmiotowym oświadczeniu, że „(…) wskazany artykuł stanowi element rozpoczętej brudnej kampanii wyborczej redaktora naczelnego „Tygodnika OKO” Pana Edmunda Kordasa, kandydata na radnego, który takimi publikacjami szkalującymi dobre imię osób prawnych i fizycznych, manipulującymi opinią publiczną (…)”.

 

Takie informacje upubliczniane przez burmistrza Gminy Kozienice stanowią, z jednej strony nadużycie władzy ze strony burmistrza, a z drugiej strony, pomówienie mojej osoby i naruszają moje dobre imię oraz godzą w moją cześć. Są też ewidentną próbą manipulowania lokalną opinią publiczną oraz odwracaniem jej uwagi od doniesień prasowych nt. korupcji przy budowie Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach, jakie dwa tygodnie temu ukazały się na łamach ogólnopolskiego dziennika Gazety Wyborczej.

 

Podkreślam w tym kontekście, że artykuł pt. „Gdzie się podziały 4 miliony złotych?!” przytaczał tylko i wyłącznie informacje, które ukazały się w dniu 30.08.2018 r. w wydaniu ogólnopolskim Gazety Wyborczej w artykule pt. „Ukręcony łeb Pierwszaka”. To w tym materiale prasowym dziennikarze Gazety Wyborczej i Radia Zet napisali, że samorządowców z regionu radomskiego „korumpował Roman S., którego firmy były (i są nadal) jednym z głównych wykonawców prowadzonych w Radomiu i województwie mazowieckim robót budowlanych”. I dalej dziennikarze wskazali, cytując materiał operacyjny CBA, że jedną z inwestycji, jakiej wykonawstwo zlecano Romanowi S. w zamian za łapówkę w wysokości 10% kontraktu, było Centrum Kulturalno-Artystyczne w Kozienicach.

 

Wobec powyższego ostatecznie wzywam burmistrza Gminy Kozienice do zaniechania naruszeń moich dóbr osobistych w opisany wyżej sposób. Jednocześnie wskazując, że w przypadku braku reakcji wystąpię na drogę sądową, gdzie dochodzić będę także stosownego odszkodowania za szkodę, jak i zadośćuczynienia za wyrządzoną mi krzywdę.

 

 

Edmund Kordas

Edmund Kordas

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
trwa wojna
trwa wojna 14.09.2018, 09:21
Szkoda, że redaktor zapomniał, iż wypaczył sens artykułu GW, a przy okazji rozbudował zarzuty o własne domniemania
Edmund Kordas
Edmund Kordas 14.09.2018, 18:43
Redaktor Czuchnowski z GW nie stwierdził tu "wypaczeń"
Leszek
Leszek 14.09.2018, 09:01
To jak to? To burmistrz Śmietanka nie pozwał jeszcze Gazety Wyborczej, która pisała o łapówkach przy budowie CKA?! To tak dba o dobre imię gminy Kozienice i jej mieszkańców? Skandal!!!

Pozostałe