Nożyce gilotynowe – zawsze pewne cięcie

  • 25.11.2021, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Nożyce gilotynowe – zawsze pewne cięcie
Aby uzyskać najwyższą jakość podczas obróbki mechanicznej metalu potrzeba narzędzi z najwyższej półki.

Tak jest w przypadku między innymi cięcia blachy. Wykorzystuje się do tego profesjonalne nożyce gilotynowe, które gwarantują uzyskanie gładkich krawędzi i nie wymagają używania dużej siły do obsługi.

Jak tnie się blachę?

Cięcie metalu może odbywać się na wiele różnych sposobów – między innymi na gorąco, z wykorzystaniem lasera, a nawet cięcia wodą. Jednym z najwydajniejszych i najbardziej ekonomicznym procesem jest cięcie za pomocą gilotyn. Maszyny te cechuje ponadprzeciętna precyzja, co pozwala uzyskać idealnie równe arkusze blach o doskonałych krawędziach. Sprzęt tego typu spotkamy między innymi w zakładach produkcyjnych, a na rynku dostępnych jest wiele wariantów maszyn do cięcia blachy. Te podstawowe obsługiwane są manualnie i są to tak zwane gilotyny ręczne. To najtańszy sposób na wykonanie cięcia w podstawowym zakresie. Maszyna jest prosta w obsłudze i nieskomplikowana technicznie, co przekłada się na dużą bezawaryjność. Kiedy zachodzi potrzeba cięcia na większą skalę albo grubszych materiałów o większym rozmiarze – lepszym wyborem mogą okazać się urządzenia zmotoryzowane. Tu całą pracę wykonuje już układ napędowy, a zadaniem operatora jest jedynie właściwe ustawienie materiału i kontrolowanie procesu.

Cięcie na metry

Profesjonalne maszyny przeznaczone do cięcia blach imponują wydajnością. Nożyce gilotynowe z górnej półki są w stanie przeciąć arkusz blachy o grubości nawet 4 milimetrów. Takie urządzenia posiadają również opcje cięcia wielokrotnego czy podwójny napęd. To wszystko sprawia, że są przystosowane do pracy pod dużym obciążeniem i sprawdzą się wszędzie tam, gdzie potrzebna jest wysoka wydajność.

Cięcie wagi ciężkiej

Przykładem maszyny do zadań specjalnych, jeśli chodzi o cięcie blach, jest pneumatyczna gilotyna do blachy – czyli inaczej nożyce gilotynowe. Imponujące rozmiarami urządzenie napędzane jest sprężonym powietrzem i potrafi przeciąć arkusze blachy o szerokości ponad metra. Nie sposób również pominąć kwestii związanych z bezpieczeństwem operatora. Sprzęty tego typu wyposażone są zarówno w mechaniczne, jak i elektroniczne zabezpieczenia. Producenci podkreślają także, że duży nacisk położono na kwestie ergonomii obsługi.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: