Sektor biotechnologiczny na polskiej giełdzie

 • 20.12.2021, 10:00
 • Grupa Tipmedia
Sektor biotechnologiczny na polskiej giełdzie
Biotechnologia w służbie inwestorów

Dla wielu inwestorów biotechnologia to jedna z ciekawszych branż do inwestowania długoterminowego. Branż, w których liczy się dobry patent i technologia, gwarantujących krociowe zyski. Zanim jednak się one pojawią, oprócz dobrego pomysłu i nakładów pracy, trzeba sporo cierpliwości i odpowiednie zaplecze finansowe. A przecież sukces i tak się wcale nie musi pojawić. Czy warto więc kupować akcje spółek biotechnologicznych?

Biotechnologia na giełdzie jest jak każda inna branża. Może, ale nie musi dać zarobić inwestorom. Do tej pory sektor w Polsce doczekał się już paru sukcesów biznesowych, więc poszukiwania inwestorskich perełek trwają. Co jakiś czas pojawiają się głosy analityków, którzy widzą potencjał w wybranych spółkach biotechnologicznych. 

Inwestorzy wyjątkowo chętnie i przychylnie patrzą na spółki biotechnologiczne, związane z produkcją czy tworzeniem nowych leków. W tej grupie na polskiej giełdzie warto wyróżnić spółki:

 • OncoArendi Therapeutics – zajmującą się rozwojem i komercjalizacją leków związanych z chorobami zapalnymi i nowotworowymi,
 • Ryvu Therapeutics – rozwijającą innowacyjne terapie w obszarach onkologicznych,
 • Captor Therapeutics – rozwija leki w obszarze chorób nowotworowych i autoimmunologicznych, gdzie występują ograniczenia w leczeniu.

Dla zainteresowanych szczegółami badań i prac wspomnianych spółek zachęcam do odwiedzenia ich stron.

Spółki z sektora biotechnologicznego na GPW i New Connect

Jeżeli posiadamy konto u brokera Saxo czy w innym polskim domu maklerskim, mamy możliwość swobodnego inwestowania w spółki z branży biotechnologii, obecne na głównym parkiecie warszawskiej giełdy. Kogo tam znajdziemy? Oprócz wspomnianych wcześniej Ryvu Therapeutics (RVU), OncoArendi (OAT) i Captor Therapeutics (CTX), na GPW mamy jeszcze:

 • Nanogroup SA (NNG)
 • Polski Bank Komórek Macierzystych SA (BKM)
 • Pure Biologics SA (PUR)
 • Selvita SA (SLV)
 • Skotan SA (SKT)
 • Synektik (SNT)

Łącznie 9 spółek z branży biotechnologii na GPW. To nie jest największa grupa dostępna do inwestowania na GPW. Jednak jest to bardzo ciekawa i perspektywiczna branża, która może zapewnić inwestorom spore zyski w przyszłości. Warto też rozważyć spółki biotechnologiczne z alternatywnego rynku New Connect, które również za jakiś czas mogą okazać się bardzo trafionymi inwestycjami.

Spółki biotechnologiczne na New Connect:

 1. Biomaxima (BMX)
 2. Blirt (BLR)
 3. Cambridge Chocolate Technologies (CAM)
 4. Genomed (GEN)
 5. Genomtec (GMT)
 6. Genxone (GX1)
 7. Medicofarma Biotech (MDB)
 8. Perma-Fix Medical (PFM)
 9. Read-Gene (RDG)
 10. Scope Fluidics (SCP)
 11. Stem Cells Spin (SCS)
 12. Urteste (URT)
Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: