Zalety współpracy z multiagencją ubezpieczeniową

  • 27.12.2021, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Zalety współpracy z multiagencją ubezpieczeniową
Jak wybrać najkorzystniejsze ubezpieczenie? Gdy poszukujemy samodzielnie idealnej oferty, możemy zniechęcić się liczbą propozycji i wariantów, jakie posiadają towarzystwa ubezpieczeniowe. Samodzielna analiza każdej umowy i warunków to mrówcza praca, która może nie przynieść spodziewanego efektu. Rozwiązaniem jest wizyta w multiagencji. Dlaczego warto?

Ubezpieczenie przez internet?

Łatwy dostęp do zasobów ogólnoświatowej sieci sprawia, że coraz częściej wybieramy usługi i produkty za pomocą stron internetowych i aplikacji. W przypadku ubezpieczeń możemy skorzystać z porównywarek, które agregują oferty kilku-kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych i pozwalają na szybkie przejście na stronę internetową wybranej firmy. Wydaje się to wygodne, ale ma też wady. Oferty na stronie porównywarek mogą być nieaktualne. Ponadto trudno w tych miejscach od razu uzyskać odpowiedź na wątpliwości czy dopasować ofertę do swoich oczekiwań. Kwestią dyskusyjną jest również to, co faktycznie znajdujemy w internecie, w którym bardzo łatwo natrafić na nieuczciwe firmy czy strony np. wyłudzające dane.

Czy warto skorzystać z pierwszej oferty, jaką otrzymamy?

Innym sposobem na zakup polisy jest skorzystanie z oferty pierwszego towarzystwa ubezpieczeniowego, które nam je zaproponuje. Wbrew pozorom jest to częsta praktyka. Nie mamy czasu na rozmyślanie, a oferta agenta wydaje się sensowna i korzystna finansowo. Tu jednak również możemy się rozczarować. Bardzo dobre oferty mogą oznaczać próbę oszustwa. Możemy się również natknąć na polisy (np. na życie), z których w praktyce bardzo trudno uzyskać odszkodowanie. Nie decydujmy się na pierwszą z brzegu ofertę bez zastanowienia, gdyż możemy sobie w ten sposób zaszkodzić i stracić pieniądze.

Multiagencja, czyli?

W poszukiwaniu wiarygodnych i korzystnych ubezpieczeń warto skorzystać z usług multiagencji, gdyż łączy ona zalety porównywarek internetowych oraz bezpośredniego kontaktu z agentem, który może wyjaśnić wszelkie wątpliwości na miejscu. Multiagencja ma w swojej ofercie ubezpieczenia kilkunastu towarzystw, z którymi współpracuje. Co to oznacza w praktyce? Jeśli chcemy wykupić np. polisę na życie, komunikacyjne OC lub ubezpieczyć dom, to w multiagencji agent porówna dla nas wszystkie dostępne propozycje i dobierze taką, która będzie dla nas najkorzystniejsza. Nie musimy więc samodzielnie przeczesywać internetu i tracić wiele godzin na podejmowaniu decyzji. Zaletą multiagencji jest również to, że jej oferta jest skierowana do osób, które poszukują:

  • polisy na życie,
  • ubezpieczeń komunikacyjnych (OC, AC, Assistance),
  • dodatkowego ubezpieczenia medycznego,
  • ubezpieczeń firmowych (grupowe, OC, majątkowe itp.),
  • ochrony prawnej,
  • ubezpieczenia dla dzieci.

 

Jesteś mieszkańcem Bemowa i szukasz dobrej oferty w Warszawie? Zgłoś się do biura Eurofinance https://eurofinance.info.pl/ubezpieczenie-na-zycie-warszawa-bemowo/?utm_campaign=seo gdzie nasi agenci pomogą Ci w wyborze polisy, która spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Dopasowujemy propozycje do możliwości każdego klienta i współpracujemy tylko ze sprawdzonymi firmami ubezpieczeniowymi, dzięki czemu masz pewność, że polisa jest wiążąca.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: