Wszystko, co musisz wiedzieć o oświetleniu w domu

  • 21.10.2022, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Wszystko, co musisz wiedzieć o oświetleniu w domu
Oświetlenie jest jednym z elementów, których nie może zabraknąć w żadnej aranżacji. Wybierając je, należy zwrócić uwagę na takie aspekty jak sposób montażu, czy przeznaczenie, choć to nie jedyne kwestie. Co jeszcze dobrze jest wiedzieć, wybierając oświetlenie do swojego domu? Zajrzyj poniżej, gdzie zebraliśmy najważniejsze informacje.

Rodzaje oświetlenia i sposób ich montażu


 

Jeśli chodzi o oświetlenie do domu, do wyboru jest wiele alternatyw. Jako podstawowe źródło światła można wybrać jedną z propozycji sufitowych, którą najlepiej jest umiejscowić w samym centrum wnętrza. Market budowlany Kozienice zgromadził na dziale z oświetleniem wspaniałe propozycje - zarówno do klasycznych, jak i również nowoczesnych przestrzeni. W sprzedaży znajdują się zachwycające klosze wykonane ze szkła doskonałe do klimatu hampton, wspaniałe industrialne kompozycje z metalu, plecione z rattanu abażury nadające się do stylizacji boho, ale także strojne żyrandole, idealnie pasujące do eleganckich aranżacji glamour. Dobrym pomysłem jest dobranie do oświetlenia górnego kilku propozycji wspomagających np. w postaci ściennych kinkietów, czy nowoczesnych lamp stojących, które można umieścić w dowolnym miejscu na podłodze. 

Do jednych z najmodniejszych trendów należą również reflektory punktowe, które genialnie nadają się do oświetlenia pokoi dziennych, czy korytarzy. W markecie budowlanym Bricomarché można znaleźć liczne lampy LED-owe, które należą do energooszczędnych, więc nie trzeba się obawiać o zużycie energii elektrycznej. Wspaniałym pomysłem jest też wyposażenie się w pomocnicze źródła światła takie jak plafony w łazience, czy nablatowe podświetlenie szafek w kuchni. 

W sypialni dobrze jest zadbać o swoją wygodę i tuż obok łóżka wygospodarować przestrzeń na niewielkie lampki nocne - klasyczne do postawienia na szafce, czy w formie kinkietów montowanych nad wezgłowiem łóżka. Ciekawym pomysłem są też lampki nocne stojące na wysięgnikach, które można ustawić po obu stronach łóżka, dodatkowo zdobiąc pokój.

Na co zwrócić uwagę wybierając żarówki?


 

Sama lampa to nie wszystko. Do kompletu konieczny jest wybór żarówek, które są dostępne w markecie budowlanym w Kozienicach w wielu wariantach kształtów. Podczas zakupów należy zweryfikować gwint, a także zwrócić uwagę na moc - jedne żarówki znajdą zastosowanie w większych pomieszczeniach, natomiast inne sprawdzą się na mniejszych powierzchniach. 

Kluczowa jest również barwa, którą można wybrać spośród trzech: ciepłej, zimnej, a także neutralnej. Pierwsza, ze względu na przyjemny kolor jest doskonałym pomysłem do sypialni, gdzie zależy nam na przytulnej atmosferze i nastrojowym klimacie, zaś kolejną najlepiej jest zastosować w miejscach takich jak łazienki, czy choćby gabinety, gdzie chcemy przede wszystkim skupienia podczas nauki, czy pracy. Do pomieszczeń, w których zależy nam na jak najbardziej naturalnej barwie, należy wybrać żarówki należące do grupy neutralnych, które są najbardziej zbliżone do światła dziennego, dlatego dobrze je mieć w swoim pokoju dziennym, gdzie spędza się sporo wolnego czasu.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: