Znaczenie podłogi w aranżacji wnętrza - jak dobrać podłogę?

  • 28.06.2019, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Znaczenie podłogi w aranżacji wnętrza - jak dobrać podłogę?
Podłoga zajmuje znaczącą część powierzchni i wpływa na ostateczny wygląd aranżacji. Dlatego warto szczególnie zastanowić się nad doborem podłogi. Konieczne jest także zachowanie równowagi pomiędzy estetyką a funkcjonalnością. Jak to wszystko połączyć?

Podłoga z naturalnego drewna to klasyka

Drewno to klasyczny materiał, stosowany od wieków nie tylko w naszej kulturze, lecz także na całym świecie. Dlatego drewniana podłoga sprawdzi się zarówno w eleganckich wnętrzach w stylu klasycznym, jak też w aranżacjach eklektycznych i orientalnych. W zależności od kolorytu, drewnianą podłogę dopasować można także do wystroju skandynawskiego i industrialnego. Jak dobrać podłogę drewnianą do wnętrza? Nie istnieje jeden uniwersalny przepis. W przypadku wnętrz eklektycznych warto jednak stosować podłogę z drewna egzotycznego, na przykład bambusowego. Ciemne, egzotyczne drewno warto stosować także w bogatych aranżacjach art deco. Z kolei doskonałym uzupełnieniem aranżacji rustykalnej może być podłoga lita. We wnętrzach industrialnych, loftowych i skandynawskich sprawdzi się jasna, drewniana mozaika. 

 

Estetyka i funkcjonalność, czyli praktyczna rola podłogi

Podłoga drewniana ma wiele zalet. Jedną z nich są właściwości antyelektrostatyczne, dzięki którym sprzątanie kurzu jest o wiele łatwiejsze. Oczywiście, drewno trzeba dodatkowo pielęgnować, a sposoby oczyszczania i konserwacji zależne są od typu drewna i innych czynników. Dlatego miłośnicy prostych rozwiązań chętnie sięgają po podłogi winylowe oraz poliuretanowe. Podłogi poliuretanowe, ze względu na ich bezpieczeństwo i bezproblemowe oczyszczanie, często stosowane są w placówkach publicznych. Podłogi winylowe warto natomiast wykorzystać w domach, które zamieszkują dzieci. Sprzątanie jest banalnie proste, podłoga tłumi hałasy i jest miękka. Ponadto winyl wykazuje właściwości antybakteryjne i antystatyczne. Podłóg z winylu nie należy mylić z popularnym kiedyś linoleum. Winyl prezentuje się naturalnie, może z powodzeniem imitować drewno, kamień, kolorowe mozaiki. To idealna podłoga do modnych wnętrz w typie mid-century design. Podłoga drewniana, winylowa, wytrzymała podłoga na taras? Opcji jest bardzo wiele, dlatego warto konsultować wybór ze specjalistami. Skorzystaj z różnorodnej oferty i profesjonalnej porady w http://www.podlogiswiata.pl/.

 

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: