Wiszące biokominki jako połączenie elegancji i praktyczności

  • 30.12.2019, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Wiszące biokominki jako połączenie elegancji i praktyczności
Pod względem wydajnościowym biokominki nie mogą się równać z tradycyjnymi kominkami albo ich elektrycznymi wersjami. Nawet modele o kilku palnikach, które co prawda dostarczają analogiczną ilość ciepła, okazują się mniej wydajne w przeliczeniu na koszty utrzymania. Dlatego montaż biokominków zalecany jest jako element uzupełnienia już istniejącego systemu grzewczego lub... element dekoracji.

Dodatkowe ogrzewanie

Biokominki do powieszenia to bardzo ekologiczny sposób na dogrzanie pomieszczeń, który pozwala bezpiecznie i efektywnie dostarczyć dodatkowe ciepło tam, gdzie tradycyjne ogrzewanie z różnych względów nie daje sobie rady. Dlatego standardowym miejscem instalowania wiszących biokominków są na przykład salony, jadalnie oraz większe pomieszczenia dzienne. Ponieważ nie wymagają one dostępu do szybu kominowego albo montażu instalacji odprowadzającej dym, biokominki można bez żadnych przeciwwskazań instalować również w mieszkaniach w bloku albo kamienicach, chociaż w Polsce jest to nadal mało znane rozwiązanie.

 

Forma dekoracji wnętrza

Mimo że wydajnościowo biokominki przegrywają z klasycznymi, pod względem dekoracyjnym i wizualnym biją je na głowę. Już przykładowe modele dostępne na https://www.komineo.pl/biokominki-do-powieszenia pokazują, że projektanci nie poddawali się żadnym wyobrażeniom, tworząc biokominki o wyglądzie prawdziwych arcydzieł. Estetyczne wykończenia, niebanalne wzory i nietuzinkowe dekoracje sprawiają, że ekologiczne kominki świetnie sprawdzą się jako element wystroju wnętrza. Szczególnie warto zwrócić uwagę biokominki do zawieszenia, które mogą odmienić każde pomieszczenie, nadając mu odświeżony i bardzo awangardowy wygląd.

 

Czym palić w biokominku?

Surowcem zasilającym, czyli po prostu opałem, jest specjalne biopaliwo, którego jeden litr wystarcza - w zależności od modelu - na 3 do 6 godzin nieustannego palenia. Biokominki muszą być zasilane wyłącznie odpowiednią mieszanką zaproponowaną przez producenta. Dolewanie własnego paliwa, w tym tradycyjnej benzyny, skończy się dla urządzenia tragicznie, nawet wybuchem, nie wspominając o ogromnym zagrożeniu dla zdrowia i życia znajdujących się w pobliżu osób.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: