Nowy sprzęt ochronny dla Kozienickiej OSP

  • 13.09.2019, 07:07
  • Albert Kopański
Nowy sprzęt ochronny dla Kozienickiej OSP
Strażacy ochotnicy z OSP w Kozienicach otrzymali wczoraj 5 kompletów bojowego umundurowania strażackiego, ufundowanych przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Strażacy ochotnicy z OSP w Kozienicach otrzymali wczoraj 5 kompletów bojowego umundurowania strażackiego, w skład którego wchodzą: ubranie (kurtka i spodnie), buty specjalne gumowe, hełmy strażackie z latarkami, a także rękawice. Wartość każdego z takich kompletów, ufundowanych ze środków przeznaczonych na ten cel przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, to około 5 tys. zł.

W spotkaniu z druhami powiatu kozienickiego udział wzięli wicemarszałek Rafał Rajkowski oraz radni województwa mazowieckiego Leszek Przybytniak i Tomasz Śmietanka. Zwracając się do zgromadzonych druhów i druhen, samorządowcy podziękowali im za ich służbę i podkreślili, jak ważne jest bezpieczeństwo strażaka podczas akcji, gdzie pierwsza linią jego ochrony przed związanymi z pracą niebezpieczeństwami jest właśnie solidny, nowoczesny sprzęt osobistego użytku.

Warto zwrócić uwagę, że takie same zestawy otrzymali otrzymali strażacy z OSP Garbatka-Letnisko i OSP Bąkowiec, cała zaś akcja nie ma charakteru oderwanego epizodu, lecz, jak zapewnił marszałek Rajkowski, stanowi część szerokiego, konsekwentnie realizowanego planu wspierania jednostek OSP na terenie województwa, które w pełni na to zasługują, z uwagi na istotną rolę, jaką pełnią w krajowym systemie zapewniania bezpieczeństwa pożarowego.

Albert Kopański

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe