"Nasza"pacjentka wyleczona - opuszcza dziś szpital w Puławach

  • 26.03.2020, 10:32
  • Albert Kopański
"Nasza"pacjentka wyleczona - opuszcza dziś szpital w Puławach
Kobieta powyżej 60. roku życia, mieszkanka powiatu kozienickiego, o której potwierdzonym przypadku kozienicki sanepid informował 19 marca, opuszcza dziś SP ZOZ w Puławach - taką informację przekazał dyrektor jednostki, Piotr Rybak.

Zaobserwowawszy u siebie niepokojące objawy już w trakcie podróży z kraju o potwierdzonej transmisji koronawwirusa, kobieta zachowała się bardzo rozsądnie i odpowiedzialnie i zgłosiła się bezposrednio do SPZOZ w Puławach, gdzie została poddana hospitalizacji na Oddziale Zakaźnym. W dniu 19.03.2020 r. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kozienicach otrzymał wyniki badań potwierdzające zachorowanie na COVID-19.

 

Dziś, po upływie tygodnia, mamy potwierdzenie wyzdrowienia. Podwójny ujemny wynik testu wykazał, że pod opieką personelu medycznego organizm pacjentki uporał się z wirusem. Dyrektor podkreśla, że był to typowy przebieg choroby i że

 

Bardzo nas to cieszy, bo daje nadzieję, że z tego zakażenia można wyjść obronną ręką. 

 

Telefonując do placówki dowiedzieliśmy się, że poza samym faktem wyzdrowienia pacjentka nie życzy sobie podawania na jej temat jakichkolwiek informacji, co jest całkowicie zrozumiałe i powinno być uszanowane.

Albert Kopański

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe