Enea Wytwarzanie wspiera działania w walce z koronawirusem

  • 18.04.2020, 11:54
  • Albert Kopański
Enea Wytwarzanie wspiera działania w walce  z koronawirusem
W trosce o zdrowie pracowników, zachowanie ciągłości działania i bezpieczeństwa energetycznego kraju, Enea Wytwarzanie podjęła szereg działań prewencyjnych na terenie spółki, w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Spółka wspiera także szpitale, placówki medyczne oraz inne instytucje, które na co dzień pomagają pacjentom i walczą z wirusem.

Pierwszym krokiem, który podjęła Enea Wytwarzanie, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa było wdrożenie procedur zwiększających bezpieczeństwo pracowników spółki. Obok mierzenia temperatury wszystkim osobom wchodzącym na teren Elektrowni, wprowadzone zostały również: obowiązek przechodzenia przez maty dekontaminacyjne, zakaz wjazdu samochodów na teren przedsiębiorstwa, ograniczenie przemieszczania się po terenie spółki, skierowanie znacznej części pracowników administracyjnych do pracy zdalnej, stosowanie środków dezynfekcyjnych, czy wprowadzenie zaostrzonych regulacji dotyczących przewozów pracowniczych. Obecnie pracownicy, przy wejściu na teren przedsiębiorstwa, zaopatrywani są w jednorazowe rękawiczki i maseczki ochronne, które bezwzględnie muszą używać przez cały dzień pracy. Każdy z pracowników został także zaopatrzony w indywidualne środki dezynfekcyjne. Te działania w Elektrowni wspomagają ratownicy przedmedyczni, którzy powołani zostali w ramach Grupy Ratowników Przedmedycznych, działających w Enei Wytwarzanie. Swoją pomoc w czasie pandemii często świadczą po godzinach pracy, czy w dzień wolny od wykonywania obowiązków służbowych.

 

W trosce o bezpieczeństwo pracowników i innych osób korzystających z transportu miejskiego, dezynfekcji poddawane są również autobusy, zaś kierowcy mają obowiązek prowadzenia pojazdów w maseczkach.

 

Pomoc finansowa i rzeczowa

 

Enea Wytwarzanie aktywnie wspiera działania ograniczające rozprzestrzenianie się koronawirusa również poza samym przedsiębiorstwem - spółka przeznaczyła środki finansowe na pomoc szpitalom w regionie. Przekazane za pośrednictwem Fundacji Enea pieniądze trafiły i nadal trafiają do placówek medycznych. Wsparcie otrzymały: Powiatowe Centrum Medyczne w Grójcu, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Nowym Mieście nad Pilicą, Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Kozienicach, Radomski Szpital Specjalistyczny im. dr Tytusa Chałubińskiego w Radomiu. Wkrótce pomoc otrzymają kolejne placówki medyczne.

 

Szpital w Kozienicach, oprócz pomocy finansowej otrzymał wsparcie materialne. Enea Wytwarzanie wyposażyła placówkę w maty dekontaminacyjne, zestawy rękawiczek i maseczek, mydło w płynie, środki higieny osobistej, środki bakteriobójcze, wodę, oraz meble. Zostało także zakupione urządzenie do dezynfekcji ambulansów wraz z płynem Ultra Spray. Jest to kompleksowy system do dezynfekcji karetek za pomocą suchej mgły. Natomiast wiceprezes ds. pracowniczych, Marcin Łukasiewicz, z własnej inicjatywy zakupił materace przeciwodleżynowe.

 

Środki ochrony w postaci maseczek wielokrotnego użytku, płynów do dezynfekcji rąk i powierzchni oraz mydła w płynie otrzymały również placówka Socjalizacyjna Panda oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Opactwie. Wolontariusze Enei Wytwarzanie aktywnie wspomagają placówki w zbiórce książek dla podopiecznych.

 

Maseczki i maty

 

Enea Wytwarzanie w trosce o zdrowie najbardziej potrzebujących, w tym podopiecznych Domu Pomocy Społecznej im. Kazimiery Gruszczyńskiej w Kozienicach, przekazała maseczki, natomiast stowarzyszenie „Z potrzeby serca” oraz stowarzyszenie „Grabowianie” z Grabowa nad Pilicą zostały przez spółkę wyposażone w materiały niezbędne do uszycia masek, w ramach akcji charytatywnego szycia maseczek na potrzeby osób, które najbardziej narażone są na zarażenie koronawirusem.

 

Enea Wytwarzanie zadbała także o swojego partnera - Urząd Miejski w Kozienicach. Ze względu na znaczenie jednostki dla lokalnej społeczności, urząd wyposażony został w środki bakteriobójcze i maty dekontaminacyjne o aktywnym działaniu dezynfekcyjnym i odkażającym.

 

Związki Zawodowe działające w Elektrowni Kozienice także włączyły się w niesienie pomocy dla kozienickiego szpitala, wspierając szycie maseczek dla okolicznych mieszkańców. Owocna okazała się również współpraca ze strażakami i Grupą Motocyklową HusarR z Kozienic, jej członkowie instruowali pracowników Enei Wytwarzanie w zakresie stosowania środków ochrony indywidualnej.

 

Mamy na uwadze bezpieczeństwo energetyczne kraju, ale przede wszystkim zdrowie mieszkańców powiatów kozienickiego i radomskiego, którzy są pracownikami spółki. Nasze działania podyktowane są także decyzją Rady Ministrów o zachowaniu i podejmowaniu wszelkich środków prewencyjnych w celu zminimalizowania szerzenia się koronawirusa, szczególnie w obszarze działania spółek o strategicznym znaczeniu dla Polski – powiedział Antoni Józwowicz, Prezes Enei Wytwarzanie.

 

W tych trudnych czasach, w których się znaleźliśmy ważny jest każdy gest, nawet ten najmniejszy. Wszyscy musimy się wspierać, być w tym razem i jak widać połączone działania przynoszą efekty – dodał Marcin Łukasiewicz, Wiceprezes Enei Wytwarzanie ds. Pracowniczych.

 

Albert Kopański

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe