SP ZZOZ w Kozienicach - aktualizacja informacji na temat zasad badań wykluczających COVID-19

  • 06.07.2020, 15:01 (aktualizacja 06.07.2020, 15:03)
  • Albert Kopański
SP ZZOZ w Kozienicach - aktualizacja informacji na temat zasad badań wykluczających COVID-19
Nawiązując do informacji o bieżącej sytuacji w SP ZZOZ w Kozienicach podanej w dniu 3 lipca 2020 roku, wyjaśniamy zasady pobierania materiału do badań molekularnych – wymazowych COVID-19 (PCR) pacjentów w SP ZZOZ Kozienice.

Nawiązując do informacji o bieżącej sytuacji w SP ZZOZ w Kozienicach podanej w dniu 3 lipca 2020 roku, wyjaśniamy zasady pobierania materiału do badań molekularnych – wymazowych COVID-19 (PCR) pacjentów w SP ZZOZ Kozienice:

  1. Pacjenci kierowani z POZ/ZRM w celu wykonania badań wykluczających COVID-19, bez gorączki, nie zgłaszający objawów infekcji, bez ewidentnego w wywiadzie kontaktu z osobami zakażonymi COVID-19, bez wywiadu odbytej podróży lub pobytu w ostatnich 14 dniach w regionie z wysoką transmisją SARS-CoV-2, ewentualnie mający skierowanie do szpitala na operacje lub kierowani do szpitali ze wskazań pilnych, np. onkologicznych, lub mających skierowanie do DPS, ZPO, ZOL mają mieć wykonywane badanie wymazowe w ramach „pre-triage” w namiocie obok SOR w godzinach: 10:00 – 11:00 po uzgodnieniu terminu z Pielęgniarką Oddziałową/Pielęgniarką Koordynującą SOR.

  2. W punkcie pobrań Laboratorium Analitycznego Centralnego SP ZZOZ Kozienice badania wymazowe w kierunku COVID-19 wykonywane są w godzinach: 10:00 – 12:00, dla:

  1. pacjentów podejrzanych o zakażenie COVID-19 zwolnionych z kwarantanny,

  2. personelu SP ZZOZ w Kozienicach wg zaleceń Zespołu Kontroli Zakażeń Szpitalnych działającego w SP ZZOZ Kozienice,

  3. pacjentów przed wyjazdem do Sanatorium posiadających skierowanie, ewentualnie osób, które przerwały leczenie uzdrowiskowe przed upływem 15 dnia przewidzianego programem pobytu i opiekunów dzieci w przypadku leczenia sanatoryjnego dzieci,

  4. badania komercyjne.

  1. W Izbie Przyjęć Oddziału Zakaźnego – pacjenci z objawami infekcji, gorączkujący, po uzasadnionym kontakcie z osobami zakażonymi COVID-19, zgłaszający się ze skierowaniem z POZ, kierowani przez ZRM i/lub SOR;

Albert Kopański

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe