Aktualizacja: INFORMACJA O BIEŻĄCEJ SYTUACJI w SP ZZOZ w KOZIENICACH

  • 03.08.2020, 18:17 (aktualizacja 03.08.2020, 18:22)
  • Albert Kopański
Aktualizacja: INFORMACJA O BIEŻĄCEJ SYTUACJI w SP ZZOZ w KOZIENICACH
Czyli po raz kolejny: porcja oficjalnych informacji.

Nawiązując do informacji o bieżącej sytuacji w SP ZZOZ w Kozienicach z dnia 17 lipca 2020 roku informujemy, że przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności obecnie realizujemy świadczenia zdrowotne w oddziałach szpitalnych w zakresie: chorób wewnętrznych, anestezjologii i intensywnej terapii, otolaryngologii, chorób zakaźnych.

Informujemy, że w związku z wykryciem zakażenia koronawirusem COVID-19 wśród personelu medycznego Oddziału Neurologii, od dnia 29 lipca 2020 roku wstrzymaliśmy przyjęcia pacjentów do oddziału. Ponadto, ze względu na kwarantannę i zwolnienia lekarskie personelu medycznego Oddziału Pediatrii od dnia 30 lipca 2020 roku wstrzymaliśmy przyjęcia pacjentów do oddziału.

Po przeprowadzeniu wszelkich procedur związanych z zakażeniem oraz po powzięciu informacji o wydaniu pozytywnej decyzji Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Kozienicach w trybie natychmiastowym wznowimy przyjęcia do oddziałów.

Z dniem 03 sierpnia 2020 roku została uruchomiona Pracownia Radiologii i USG dla pacjentów ambulatoryjnych. Jednocześnie informujemy, że w związku z awarią Tomografu Komputerowego chwilowo nie wykonujemy badań tomograficznych. Tomograf Komputerowy jest w naprawie.

Przyjęcia pacjentów do Poradni Specjalistycznych, Podstawowej Opieki Zdrowotnej odbywają się na zasadach podanych w Informacji o bieżącej sytuacji w SP ZZOZ
w Kozienicach z dnia 29 maja 2020 roku.

Laboratorium Analityczne Centralne funkcjonuje w pełnym zakresie.

Na obecną chwilę, z powodu zakażenia COVID-19, żaden z pracowników nie jest hospitalizowany. Natomiast: 2 osoby są objęte izolacją, 6 osób jest objętych kwarantanną przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Kozienicach, inni przebywają na zwolnieniach lekarskich bądź opiekują się swoimi bliskimi.

Należy pamiętać, że w związku z rozprzestrzenianiem się zakażenia COVID-19 oraz ogłoszonym stanem epidemii mogą nastąpić ograniczenia w przyjmowaniu pacjentów do poszczególnych Oddziałów Szpitalnych, Poradni Specjalistycznych, Pracowni Diagnostycznych. Jak już wcześniej zaznaczono ograniczenia mogą także wynikać z powodu nieobecności w pracy pracowników medycznych.

Zapewniamy, że każdy pacjent w stanie zagrożenia zdrowia i życia otrzyma należytą pomoc, oczywiście z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość.

 

Dyrekcja i Pracownicy SP ZZOZ w Kozienicach

Albert Kopański

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe