Kozienice w gronie najlepszych gmin w Polsc

  • 13.05.2021, 13:38 (aktualizacja 13.05.2021, 13:42)
  • Albert Kopański
Kozienice w gronie najlepszych gmin w Polsc
Według „Dziennika Gazety Prawnej” nasza gmina jest jedną z najlepiej zarządzanych gmin miejsko-wiejskich w kraju. Kozienice zajęły III miejsce w prestiżowym, ogólnopolskim rankingu „Perły Samorządu”.

W naszej kategorii pierwsza nagroda trafiła do Aleksandrowa Łódzkiego, druga do Radzymina. Wyróżnione zostały gminy: Margonin, Prusice, Grodzisk Mazowiecki, Polkowice, Myślenice, Bobowa i Wołomin.

- Choć nie dla rankingów pracujemy, to uważam że wszyscy mamy powód do zadowolenia – komentuje sukces burmistrz Piotr Kozłowski. – Kapituła konkursowa oceniała rok 2020, rok najcięższy od wielu lat, rok pełen obaw, niepokoju, często bezradności. Sprawdzano jak zmierzyliśmy się z zupełnie nowymi wyzwaniami, jak zareagowaliśmy na kryzys gospodarczy, organizacje nauki czy formę pracy urzędu. Zwrócono uwagę na nasz budżet, pozyskiwane środki i realizowane inwestycje. Nasza praca została wysoko oceniona. Kozienice są
w czołówce najlepszych gmin w Polsce. Dziękuję wszystkim, którzy wspierają mnie
w działaniu – ten sukces jest efektem naszej współpracy – dodaje burmistrz.

"Perły Samorządu" to ogólnopolski, bezpłatny, niezależny ranking skierowany do przedstawicieli lokalnych samorządów, biznesu i ludzi nauki. Eksperci Dziennika Gazety Prawnej szczegółowo analizowali i oceniali informacje pogrupowane w pięciu obszarach: gospodarka, edukacja, zdrowie i opieka, cyfryzacja oraz środowisko, a nad prawidłowym przebiegiem wyboru czuwała kapituła. Partnerem merytorycznym wydarzenia jest PwC Advisory.


 

Albert Kopański

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe