Wieczór z … Haliną Frąckowiak

  • 27.11.2017, 08:52 (aktualizacja 27.11.2017, 11:56)
  • Mat. organizatorów
Wieczór z … Haliną Frąckowiak Fot. Maciej Kordas
W niedzielę 19 listopada w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce gościliśmy gwiazdę polskiej sceny muzycznej – Halinę Frąckowiak. Przy fortepianie towarzyszył jej Tomasz Filipczak.

Halina Frąckowiak zadebiutowała w wieku 16 lat na II Festiwalu Młodych Talentów. Na przestrzeni lat współpracowała z takimi zespołami jak: Czerwono-Czarni, ABC, Tarpany czy Drumlersi. Od 1972 r. występuje solo. W swoim dorobku ma przeszło 20 płyt i kaset. Jej twórczość wciąż cieszy się dużą popularnością, gromadząc na koncertach pełne sale.

Tak było również w Muzeum im. K. Pułaskiego. Publiczność miała okazję usłyszeć doskonale znane i lubiane przeboje, m.in.: „Anna już tu nie mieszka”, „Bądź gotowy do drogi”, „Dancing Queen” czy „Napisz proszę”. Życiowe teksty, emocjonalna interpretacja oraz mistrzostwo wykonania – tak w skrócie można opisać występ. Wielkie brawa otrzymała Frąckowiak za wykonanie znanego przeboju „Summertime”! W komentarzach pomiędzy utworami wspominała swoich mentorów, przyjaciół, autorów muzyki i tekstów (Janusza Kondratowicza, Jarosława Kukulskiego czy Zbigniewa Wodeckiego), które podbijały kolejne listy przebojów w latach 70. i 80.

Halina Frąckowiak jest na scenie od 50 lat i z uśmiechem zapowiada kolejne 50! Przed publicznością nie kryje swojego wieku, nikogo nie udaje. Była wyraźnie wzruszona ciepłym i serdecznym przyjęciem. XVI „Wieczór z Kulturą” przeszedł do historii i jak zawsze było to inspirujące spotkanie. Nie możemy się doczekać kolejnych.

Info. Muzeum

Partnerzy „Wieczorów z Kulturą”: Angelika i Jarosław Nowociel – Warszawska Wytwórnia Wódek KONESER

Fot. Maciej Kordas

Mat. organizatorów

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe