Pionki. O wyższości cmentarza komunalnego nad parafialnym... o 3m.

  • 02.07.2018, 07:33 (aktualizacja 05.07.2018, 07:06)
  • Edmund Kordas
Pionki. O wyższości cmentarza komunalnego nad parafialnym... o 3m. FB Miasto Pionki
W Pionkach w najlepsze trwa farsa związana z budową cmentarza komunalnego. Burmistrz Zawodnik broni projektu za kilkanaście milionów złotych, część radnych oburzona jest absurdalnymi, ich zadaniem, przyjętymi rozwiązaniami. W tej chwili najbardziej szokują prace ziemne, które pozwolą podnieść poziom komunalnej części cmentarza o ok. 3 metry.

O całej sprawie napisał nasz partner medialny; Riposta Pionki,  

Zawodnik: stać mnie na to żeby kupić łopatę. Po co góra na cmentarzu?

Cmentarz komunalny powstaje… właściwie od początku kadencji. W tej chwili trwają intensywne prace związane z nawożeniem ziemi na wysokość ok. 3 m. Tylko po co? Belowski udowadnia, że radni zostali wprowadzeni w błąd, a Zawodnik chce kupić łopatę i iść z Tomaszem Łyżwą na cmentarz żeby radny wykopał dołek i przekonał się, że wody gruntowe tam są.

Budowana obecnie jedna z części cmentarza komunalnego znajduje się na równym terenie. W maju na sesji rady Belowski mówił, że każdy myśląc o cmentarzu wyobrażał sobie wyrównany teren z miejscami na pochówki, a w naszym mieście cmentarz komunalny będzie górował nad parafialnym o 3 m.

To mnie zafrapowało bardzo, że badania wykazały rzecz, którą można nazwać anomalią, a mianowicie na terenie opuszczonym (w dole) wbrew logice, woda znajduje się głęboko, natomiast na terenie podwyższonym woda znajduje się pod samą powierzchnią. Jakie to ma konsekwencje? Ano takie, że była rozmowa publiczna na ten temat, że tam gdzie jest górka trzeba jeszcze dosypać ziemi. To jest wszystko nagrane. I rozpoczęto prace ponieważ zostaliśmy utwierdzeni w takim przekonaniu, zaczął powstawać projekt i wszyscy mieli to, że tak powiem z tyłu za uszami, w głowie. Co się okazuje? W tej chwili został przekopany kanał, który jest kanałem ściekowym. Jest zaprojektowany mur oporowy (przyp. red. kolor czerwony) do którego trzeba nasypać piachu. Pytam się po co? Tysiące, a może i więcej metrów sześciennych piachu, który miał być rzekomo sypany na górce, bo tam woda podobno była pod spodem zaraz, a tu gdzie jest nisko było wszystko dobrze. W tej chwili cały zabieg i tutaj właśnie zostaliśmy wprowadzeni w błąd, wręcz oszukani, idzie w tym kierunku żeby wybudować mur oporowy, który rzekomo, jak to jest w dokumentach, wyrówna poziom istniejącego cmentarza z poziomem cmentarza nowego. Bzdura. (...)

więcej tutaj: https://ripostapionki.pl/aktualnosci/zawodnik-stac-mnie-na-zeby-kupic-lopate-po-co-gora-na-cmentarzu-40641530411548

 

Edmund Kordas

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe