Jak materac termoelastyczny może pomóc Twoim plecom?

  • 26.08.2020, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Jak materac termoelastyczny może pomóc Twoim plecom?
Sen jest podstawową potrzebą biologiczną każdego ludzkiego organizmu. Bez niego człowiek nie może prawidłowo funkcjonować. Dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio się do niego przygotować. Możemy zadbać, aby w pomieszczeniu było ciemno, przed snem zmotywować się do aktywności fizycznej czy też zrezygnować ze spożywania wieczorem pobudzających substancji. Jednak cały nasz trud, który wykonamy, pójdzie na marne, gdy łóżko, na którym śpimy nie będzie wygodne. Dobrze dobrany materac ma ogromny wpływ na jakość naszego wypoczynku oraz zdrowie kręgosłupa.

Dlaczego materace termoelastyczne są tak wyjątkowe?

Materace termoelastyczne są zbudowane z kilku warstw, a najważniejsza z nich, wierzchnia, zrobiona jest z pianki memory, która zmienia kształt pod wpływem temperatury ciała oraz nacisku. W momencie, w którym użytkownik kładzie się na materacu, pianka dostosowuje swój kształt do ciała właściciela. Wszystko po to, aby zapewnić jak największy komfort snu. Proces ten jest odwracalny i materac odzyskuje swój kształt, gdy nikt na nim nie leży. Materace tego typu cieszą się dużą popularności, a ich użytkownicy zgodnie twierdzą, że nie wróciliby już do innego rodzaju materacy. Jednak nowych klientów wątpliwością może napawać cena tego produktu. Materace termoelastyczne są stosunkowo drogie. Cena może się wahać od tysiąca do nawet kilkunastu tysięcy złotych za sztukę. Jednak sen jest bardzo cenną częścią naszego życia i warto zadbać, aby był on komfortowy. Niemniej decyzja o zakupie powinna być przemyślana i indywidualnie dostosowana do potrzeb klienta. 

 

Czym jest redukcja nacisku?

Naukowcy firmy Tempur, czyli jednej z czołowych marek materacy termoelastycznych, przywiązują dużą wagę do redukcji napięcia. Twierdzą oni, że jest niezbędna, aby znacząco poprawić jakość snu. Gdy śpimy na materacu bez pianki memory, w miejscu gdzie dotyka on ciała, pojawia się uczucie dyskomfortu. Niezbędna jest zmiana pozycji, a co za tym idzie, wybudzenie ze snu. Jednak w materacach termoelastycznych sytuacja wygląda inaczej. Osoba jest w głębokim śnie więc może cieszyć się przespaną nocą. Dzieję się tak ze względu na plastyczność materaca. Pozwala on, aby kontakt z ciałem był delikatny i nie prowadził do dyskomfortu. 

 

Czy dzieci mogą używać materacy termoplastycznych?

U dzieci, szczególnie tych najmłodszych, układ kostny nie jest jeszcze rozwinięty. Dlatego materace termoplastyczne mogą zrobić im krzywdę. Produkt, który dostosowuje się do ciała użytkownika, nie jest dla nich wskazany. Do czasu całkowitego rozwoju układu kostnego powinny one spać na twardych materacach. Jednak dorośli, dla których ważny jest komfort snu, śmiało powinni wybrać tego typu rozwiązanie. 

Hilding, PerDormire czy Tempur –– czyj materac wybrać?

Aktualnie można się spotkać z wieloma firmami oferującymi produkty zapewniające wygodny sen. Podczas rozeznania warto przyjrzeć się takim markom, jak: Hilding, Perdormire oraz Tempur. Pierwsza z nich to prawdziwa legenda, gdyż marka powstała jeszcze przed II wojną światową. Jednak na Polski rynek firma dotarła dopiero w 2001 roku. Predsiębiorstwo dba o to, aby jego produkty były ciągle doskonalone. W swoich działaniach kieruje się mottem: „Zapewnić światu dobry sen”. PerDormire czyli „Dla spania” to włoska marka, która stawia na wygodę, trwałość produktów oraz zdrowie użytkowników. Materiał Tempur to produkt, który zapoczątkował działania ostatniej z wymienionych firm. Był on używany przez naukowców z NASA w celu ochrony i wsparcia astronautów w czasie startów w kosmos. Później materiał został dopracowany i aktualnie jest on produkowany w postaci pianki zwiększającej jakość snu. 

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: