Czy stosowanie odżywek na masę jest konieczne?

  • 20.01.2023, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Czy stosowanie odżywek na masę jest konieczne?
Wiele osób posiada problemy z przybieraniem na masie swojego ciała, a czasami zbudowanie nadwyżki kalorycznej jest po prostu bardzo trudne. Natomiast ta jest niezbędna jeśli chce się “zdrowo przytyć”. Z tego powodu coraz większą popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju odżywki na masę, które pomagają w łatwy sposób zbudować nadwyżkę kaloryczną, a wystarczy już raz lub dwa razy dziennie spożywać je w postaci napoju przygotowanego z wody lub mleka. Jednak czy zawsze jest to koniecznością w przypadku budowania masy ciała? Tak jak w bardzo wielu przypadkach, odpowiedź tutaj też może być tylko jedna - to zależy. Przede wszystkim warto zaznaczyć, że odżywki na masę to wbrew pozorom dość szeroki zbiór różnego rodzaju preparatów, z różnymi składami i działającymi na nieco innych zasadach. Natomiast to, jaka odżywka będzie najbardziej skuteczna, decyduje konkretna sytuacja - cel treningowy, sytuacja wyjściowa, stopień zaawansowania aktywności fizycznej, aktualny stan zdrowia i wiele, wiele więcej. Zatem warto przyjrzeć się temu wszystkiemu dokładniej.

Od czego zależy konieczność stosowania odżywek na masę?

Pierwszą, fundamentalną kwestią w przypadku rozpoczęcia stosowania jakiejkolwiek suplementacji jest przede wszystkim argumentacja. Suplementy diety i odżywki nie są normalną żywnością i powinno się po nie sięgać z określonego powodu. Natomiast najlepiej jeśli ten powód będzie posiadał odpowiednią argumentację, a jaka będzie najlepsza? Przede wszystkim opinia specjalisty, lekarza czy też dietetyka, którzy przy okazji wskażą najlepsze rozwiązanie, ponieważ zbadają całą sytuację dokładnie i będą mogli wprost doradzić najlepszą odżywkę na masę - jeśli oczywiście będzie ona niezbędna.

Tak też jest w przypadku odżywek na masę. Natomiast co pozostaje do wyboru? W zależności od sytuacji wyjściowej, można zdecydować się np. na gainera, który bez wątpienia w przypadku odżywek na masę jest jednym z najbardziej popularnych preparatów i pozwala efektywnie i szybko zbudować wartościową nadwyżkę kaloryczną. Co więcej, jest ona także wsparciem energetycznym w formie suplementacji okołotreningowej. Wszystko z uwagi na swój skład, który bazuje na węglowodanach oraz białku. Szukając wartościowej odżywki na masę, warto przyjrzeć się ciekawej ofercie producenta Optimum Nutrition dostępnej w sklepie SFD. Są tam dostępne zarówno gainery, jak i odżywki białkowe w różnych wariantach, gdzie każdy będzie mógł dostosować suplementację na masę pod swoje indywidualne preferencje.

Jakie są inne ciekawe odżywki na masę, które warto rozważyć?

Budowanie masy ciała bardzo często utożsamia się także z budowaniem masy mięśniowej organizmu. W końcu trenując chce się wyglądać po prostu dobrze, a zatem tkanka tłuszczowa jest spalana, nie zaś budowana. Warto zatem zaznaczyć, że odżywki na budowanie masy mięśniowej, także pozwalają budować i podnosić masę ciała, jednak mogą nie robić tego tak efektywnie jak odżywki typu gainer. Jednak co w tym przypadku będzie szczególnie warte uwagi?

Najpopularniejszymi odżywkami na masę mięśniową są bez wątpienia: kreatyna, BCAA, czy też po prostu odżywki białkowe, których różne rodzaje oraz wersje smakowe pozwalają na dość swobodny wybór względem własnych preferencji. Te wszystkie odżywki także pozwolą efektywnie budować masę ciała, jednak skupiają się w tym głównie na mięśniach, a to powoduje, że bez odpowiednich treningów i czasu, efekty nie będą widoczne. Szukając ciekawych propozycji z tego zakresu, także warto odwiedzić sklep SFD, który posiada pełną i szeroką ofertę wszelkiego rodzaju suplementów diety i odżywek dla aktywnych.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: