Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 czerwca 2026 09:36
Przeczytaj!
Reklama

AKTUALNOŚCI

Wypadek w Brzeźnicy
Wypadek w Brzeźnicy
Do groźnego wypadku doszło wczoraj w godzinach popołudniowych w Brzeźnicy. Z nieustalonych jeszcze przyczyn samochód Volkswagen Golf uderzył w nadjeżdżający z naprzeciwka Fiat Scudo, a potem zderzył się czołowo ze Skodą Oktavią. W wyniku wypadku ucierpiało 5 osób, które trafiły do szpitala. Ich życiu nic nie zagraża. 27.09.2017 11:09
Rajd szlakami Parku
Rajd szlakami Parku
V Rajd rowerowy szlakami Kozienickiego Parku Krajobrazowego pod hasłem "Krajobraz dziedzictwa - dziedzictwo krajobrazu" już za nami. Mimo bardzo nieciekawych prognoz na starcie pojawiło się 70 uczestników. Tradycyjnie już po rejestracji i założeniu koszulek peleton wyruszył na prawie 30 kilometrową trasę.  20.09.2017 09:14
BĘDĘ FILMOWCEM ?!
BĘDĘ FILMOWCEM ?!
Masz komórkę, aparat lub kamerę? Weź udział w festiwalu filmowym, nie tylko dla młodych! W dniach od 18.09. do 27.10.2017 r. w Radomiu, odbędzie się organizowany przez Fundację Jaskółki.PL z siedzibą w Radomiu i ekipę filmową NewColorVision - I Międzypokoleniowy Festiwal Filmowy KAMERA, AKCJA pt.: „W butach nojego dziadka”. 17.09.2017 10:25
Dzień Energetyka – Pożegnanie Lata 2017
Dzień Energetyka – Pożegnanie Lata 2017
Energetyczne świętowanie w Kozienicach Ania Dąbrowska będzie główną gwiazdą festynu Dzień Energetyka – Pożegnanie Lata 2017 w Kozienicach. Odbędzie się on 2 września na terenie Ośrodka Rekreacji i Turystyki KCRiS przy ul. Bohaterów Studzianek 30. 02.09.2017 09:31
Dekomunizacja dokończona za pięć dwunasta?!
Dekomunizacja dokończona za pięć dwunasta?!
Dzisiejsza nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Kozienicach w całości poświęcona będzie zmianie nazwy ulicy Stefani Gruszczyńskiej. Nowa nazwa ulicy, jeśli tak zdecydują radni, ma brzmieć: Ul. Matki Kazimiery Gruszczyńskiej. Jej dotychczasowa patronka, w opinii Instytutu Pamięci Narodowej, stanowiłaby propagowanie komunizmu, co na gruncie ustawy obowiązującej od roku jest w Polsce prawnie zakazane. Chodzi o ustawę z 1 kwietnia 2016 roku o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej. 31.08.2017 12:31    1
POLEMIKA
POLEMIKA
Z OKURZAŁYM DO TABLICY czyli Pseudo historyk kontra - Domorosły historyk 24.08.2017 08:13    1
16 lat minęło. Wszystkiego najlepszego!
16 lat minęło. Wszystkiego najlepszego!
Sześć lat. Przez taki okres miałem okazję współpracować – luźniej bądź ściślej – z Tygodnikiem OKO. Szmat czasu, w którym zmieniło się bardzo wiele. Na początek ostrzeżenie. To będzie tekst bardzo osobisty. Jak przez ten czas zmieniał się ten zacny periodyk, jak pracowało się przy składzie, z jakimi, bardzo nietypowymi zresztą, trudnościami trzeba się było borykać. Zapraszam w sentymentalno-humorystyczną podróż. Zastrzegam – na własną odpowiedzialność. 10.08.2017 18:32    1
Świerże Górne. Śmietankowanie prawa nie wyszło!
Świerże Górne. Śmietankowanie prawa nie wyszło!
20 lipca 2017 roku Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Radomiu uchyliło decyzję burmistrza Śmietanki i nakazało mu ponownie zająć się sprawą lokalizacji masztu telefonii komórkowej w Świerżach Górnych. 04.08.2017 20:25    2
Jarmark kultury w Zwoleniu
Jarmark kultury w Zwoleniu
Niedziela 13,08 04.08.2017 19:57
PROŚBA O POMOC!
PROŚBA O POMOC!
Pan Robert z Kozienic zwrócił się do naszej redakcji z prośbą o pomoc w ustaleniu sprawców kradzieży i prawdopodobnie spalenia samochodu AUDI. 01.08.2017 13:33
Komentarze
Autor komentarza: MS Treść komentarza: #muremzamirkiem Data dodania komentarza: 18.12.2025, 09:10 Źródło komentarza: OKO 24/554 Autor komentarza: multi Treść komentarza: Pan Drapała jest autorem powyzszego artykułu? :) Data dodania komentarza: 24.11.2025, 11:39 Źródło komentarza: MAGNUSZEW. KONIEC CYRKU ? Autor komentarza: MB Treść komentarza: Świetna sprawa! W tych figurkach jest nie tylko kunszt modelarski, ale też duża wiedza z zakresu munduroznawstwa. Gratuluję Autorowi wystawy i Kuratorowi. Właśnie w taki sposób można zainteresować młodzież wojskowością. Data dodania komentarza: 2.08.2025, 10:34 Źródło komentarza: Zaczęło się od „kioskowców”. Rozmowa z Ireneuszem Piecykiem (wersja pełna) + relacja z wernisażu Autor komentarza: anonim Treść komentarza: NO to ciekawe Data dodania komentarza: 4.03.2025, 21:53 Źródło komentarza: GRABÓW NAD PILICĄ: SZKOŁA NIEWESOŁA I RADA NIERADA Autor komentarza: Zdzisław S. Treść komentarza: Czy możecie wydrukować dokładną recepturę okowity z buraków. Jestem zainteresowany starymi smakami , chciałbym odtworzyć taką wódkę . Mogła by być atrakcją Kozienic jako np. Rychtterówka . Pozdrowienia dla pana Marka i całej Redakcji .Czekam na przepis w następnym numerze . Data dodania komentarza: 15.05.2024, 12:58 Źródło komentarza: OKO 9/515 Autor komentarza: Emerytka Treść komentarza: Radni Pionek słusznie obniżyli burmistrzowi Kowalczykowi wynagrodzenie ponieważ niszczyl miasto i dalej to robi. Wystarczy przejechać się po mieście i zobaczyc- dziurawe ulice, miasto brudne, alejka przy ul.JPII w parku trzy lata i beznadziejna i na Błoniach dwa lata i już dziury, wydawał pieniądze podatników na rzeczy zbędne a ważne sprawy ominął, nadzatrudnienie w urzędzie miasta, umarzał podatki koleżkom a od mieszkancow chciał jak najwiekszych podwyżek. Po prostu zniszczył nas mieszkańców i już dawno należało mu obniżyć wynagrodzenie a nie dopiero teraz. Gdyby miał odrobinę honoru to sam powinien odejść. Ale takie osoby nie mają go za grosz tylko dalej są pasożytami. BRAWO RADNI!!!!!! Data dodania komentarza: 9.02.2024, 01:43 Źródło komentarza: OKO 3/509
Reklama
Reklama